Polskę nagle obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje artysta Piwnicy pod Baranami, wielka strata

Polskę nagle obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje artysta Piwnicy pod Baranami, wielka strata Źródło: publicdomainpictures.net MALIZ ONG

Piwnica pod Baranami - tragiczne wieści o jednym z artystów. Całą Polskę obiegła informacja o jego śmierci. To ogromna strata dla świata kulturalnego. Cała Polska jest zasmucona jego śmiercią. Przykre wieści przekazano w mediach społecznościowych kabaretu literackiego.

Jeden z artystów kabaretu Piwnica pod Baranami zmarł, o jego śmierci poinformowano dziś na profilu kabaretu w serwisie Facebook. Mężczyzna był ostatnim artystą, który został przyjęty do grona krakowskiego kabaretu. Ogromna strata dla świata kultury. Przykre doniesienia z kraju.

Jeden z artystów kultowej Piwnicy pod Baranami nie żyje, smutne wieści z ostatniej chwili

Piwnica pod Baranami to kabaret literacki, który działa od 1956 roku. Powstał w Krakowie, jego głównym twórcą był Piotr Skrzynecki. To właśnie on przyjął Piotra "Kubę" Kubowicza do grona kabaretu w 1997 roku. Niestety tego samego roku zmarł.

Piotr "Kuba" Kubowicz występował w Piwnicy pod Baranami od 1997 roku. Mężczyzna śpiewał, a także pisał muzykę do poezji artystów takich jak: Miłosz, Tuwim, Gałczyński, Leśmian czy Dymny. Część z nich można usłyszeć na płycie "Wyciszenie". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Artysta był również autorem widowiska "Godzinki" stworzonego do wierszy modlitewnych Rainera Marii Rilkego. Widowisko z jego muzyką było ponad sto razy prezentowane zarówno w kraju, jak i za granicą. Zagrał również w spektaklu "Ostatnia godzina" w Teatrze KTO. Dzieło powstało na podstawie twórczości Lwa Tołstoja w adaptacji oraz z wierszami Mariana Janusza Kawałko, napisał do nich muzykę.

Mężczyzna był również zawodowym śpiewakiem operowym. Studiował na Wydziale Wokalnym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gdańsku.

Dzisiaj grzeje: 1. Już od jutra w życie wchodzi nowy przepis. Tysiące Polaków niespodziewanie dostanie kartę

2. Najlepsze zioła dla kobiet. Pomagają poradzić sobie z wieloma dolegliwościami

Artysta dokonał wielu wspaniałych występów w trakcie swojej kariery. Ma na koncie między innymi trzy spektakle w Operze Kameralnej w Wiedniu. Śmierć tak utalentowanego człowieka jest ogromną stratą. Mężczyzna miał zaledwie 65 lat, odszedł dziś nad ranem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zamiast do lodówki lub zamrażarki, włóż koperek do słoika. Powód zachwyca, już nigdy nie zrobisz inaczej
  2. Dramatyczny wypadek znanego piłkarza. Gwiazdor spadł z 200 metrów (FOTO)
  3. Niebywałe, co zrobił Kononowicz. Doszło do starcia z dziennikarzem TVP, konieczna interwencja policji
  4. Pokazała paragon za filet, frytki, surówkę i napój. Suma zwala z nóg
  5. GUS podał zatrważające dane. Wzrost cen w czerwcu przyprawia o zawrót głowy
  6. Jeżeli chcesz zagłosować w drugiej turze wyborów, musisz zrobić jedną rzecz. Zostało niewiele czasu

Źródło: Love Krakow

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News