W związku z serią zamachów w stolicy Belgii media poprosiły o komentarze polskich polityków. Największe emocje wzbudziły słowa europosłanki Platformy Obywatelskiej, która bagatelizując sprawę stwierdziła, że nie ma powodów do paniki, bo zamachy to w Europie nic nowego.

We wtorkowy ranek w stolicy Belgii doszło do serii zamachów. Najpierw miały miejsce dwie potężne eksplozje na lotnisku w Zevantem, a niedługo później kilka kolejnych w brukselskim metro. W sumie śmierć – jak podają aktualnie media – poniosło co najmniej 34 osoby a kolejne 200 zostało rannych. W Brukseli wstrzymano komunikację zamknięto centra handlowe, publiczne instytucje i szkoły.

Na antenie TVN24, krwawe zamachy w Belgii skomentowała europarlamentarzystka Platformy Obywatelskiej, Julia Pitera.

Według polityk opozycji, zamachy w Europie to nic nowego, ponieważ w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku już do nich dochodziło więc nie ma powodów, by wpadać w panikę.

 – To nie jest tak, że nigdy nie było zamachów terrorystycznych w Europie. Nie chciałabym wrażenia, ze mamy jakieś wyjątkowe czasy. Bruksela żyje normalnym życiem. Ja uważam, że należy do tego wszystkiego zachować dystans – powiedziała Pitera dodając, że zamachów nie można łączyć z kwestią kryzysu imigracyjnego.

Słowa polityk Platformy wywołały prawdziwą burzę w sieci. Komentujący zarzucają jej bagatelizowanie problemu i zagrożenia a także to, że próbuje przekonać widzów, iż islam i kryzys imigracyjny nie ma żadnego związku z wydarzeniami.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źódło: tv republika / se

...

Zobacz również