Julia Pitera z PO pojawiła się w TVP Info i wypowiedziała na temat podatków. Stwierdziła, że obniżenie podatku doprowadziłoby do upadku małych firm.

Pitera odniosła się do kwestii podatków, ponieważ Andrzej Duda zarzucił obecnemu prezydentowi, iż ten krytykował podnoszenie podatkó, a po dojściu do władzy podpisał wszystkie ustawy zwiększające obciążenia finansowe.

– Ja też uważam, że nie ma nic gorszego niż podnoszenie podatków. Niestety tak było, że trzeba było podnieść VAT o 1% – ciągle żeby było jasne on nie jest najwyższy w Unii Europejskiej. Ale trzeba było. I dzięki temu, przeszliśmy przez kryzys tak że dzisiaj zaczynamy powoli wychodzić z bezrobocia, są coraz lepsze wyniki, powstają nowe firmy – mówiła Julia Pitera

Pitera twierdzi, że obniżenie podatków przyniosłoby 25% bezrobocia i upadek małych firm.

– Można było fundamentalnie obniżać podatki, bo powiedzieliśmy, że nie wolno podwyższać i dziś mieć 25% bezrobocia i upadające małe firmy, oczywiście można było, ale to była sytuacja taka, że to nie jest wynikiem braku odpowiedzialności. To jest wynikiem sytuacji ekonomicznej jaka była.

 

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.