Julia Pitera z PO pojawiła się w TVP Info i wypowiedziała na temat podatków. Stwierdziła, że obniżenie podatku doprowadziłoby do upadku małych firm.

Pitera odniosła się do kwestii podatków, ponieważ Andrzej Duda zarzucił obecnemu prezydentowi, iż ten krytykował podnoszenie podatkó, a po dojściu do władzy podpisał wszystkie ustawy zwiększające obciążenia finansowe.

– Ja też uważam, że nie ma nic gorszego niż podnoszenie podatków. Niestety tak było, że trzeba było podnieść VAT o 1% – ciągle żeby było jasne on nie jest najwyższy w Unii Europejskiej. Ale trzeba było. I dzięki temu, przeszliśmy przez kryzys tak że dzisiaj zaczynamy powoli wychodzić z bezrobocia, są coraz lepsze wyniki, powstają nowe firmy – mówiła Julia Pitera

Pitera twierdzi, że obniżenie podatków przyniosłoby 25% bezrobocia i upadek małych firm.

– Można było fundamentalnie obniżać podatki, bo powiedzieliśmy, że nie wolno podwyższać i dziś mieć 25% bezrobocia i upadające małe firmy, oczywiście można było, ale to była sytuacja taka, że to nie jest wynikiem braku odpowiedzialności. To jest wynikiem sytuacji ekonomicznej jaka była.

 

loading...

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.