pitera
Wiadomości Pikio - 14 Kwietnia 2015

Pitera z PO: Obniżenie podatków to upadek małych firm i 25% bezrobocia

Julia Pitera z PO pojawiła się w TVP Info i wypowiedziała na temat podatków. Stwierdziła, że obniżenie podatku doprowadziłoby do upadku małych firm.

Pitera odniosła się do kwestii podatków, ponieważ Andrzej Duda zarzucił obecnemu prezydentowi, iż ten krytykował podnoszenie podatkó, a po dojściu do władzy podpisał wszystkie ustawy zwiększające obciążenia finansowe. - Ja też uważam, że nie ma nic gorszego niż podnoszenie podatków. Niestety tak było, że trzeba było podnieść VAT o 1% – ciągle żeby było jasne on nie jest najwyższy w Unii Europejskiej. Ale trzeba było. I dzięki temu, przeszliśmy przez kryzys tak że dzisiaj zaczynamy powoli wychodzić z bezrobocia, są coraz lepsze wyniki, powstają nowe firmy – mówiła Julia Pitera Pitera twierdzi, że obniżenie podatków przyniosłoby 25% bezrobocia i upadek małych firm. - Można było fundamentalnie obniżać podatki, bo powiedzieliśmy, że nie wolno podwyższać i dziś mieć 25% bezrobocia i upadające małe firmy, oczywiście można było, ale to była sytuacja taka, że to nie jest wynikiem braku odpowiedzialności. To jest wynikiem sytuacji ekonomicznej jaka była.
 
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News