Szef MSWiA twierdzi, że KOD i ONR to organizacje, które są marginesem marginesów i rząd PiS nie będzie się nimi zajmował. Minister Błaszczak powiedział, że stawia oba ugrupowania na jednej płaszczyźnie. 

Minister został zapytany o KOD i ONR przez dziennikarza Radia Zet, Konrada Piaseckiego. Temat został poruszony w związku z działaniami Platformy Obywatelskiej, która domaga się delegalizacji ONR.

– To jest problem stworzony przez KOD, ONR to jest jakiś margines marginesów, margines marginesów! To są dwie skrajności – stwierdził Mariusz Błaszczak.

Minister uważa, że w Gdańsku podczas pogrzebu „Inki” doszło do prowokacji,  w której brali udział zarówno działacze KOD i ONR.

– W Gdańsku doszło do starcia dwóch skrajności, KOD i ONR, KOD i ONR, no i tyle – dodał.

– Tak, stawiam na tej samej płaszczyźnie oba ugrupowania. No nie będziemy się tutaj bawić w przypominanie sobie haseł. Dla mnie to, co robią państwo z KOD, to co zrobiono w Gdańsku było prowokacją polityczną, tak to oceniam – mówił szef MSWiA u Konrada Piaseckiego.

Błaszczak dodał, że rząd nie będzie się zajmował „marginesem marginesów”. O sprawie napisał prorządowy serwis wPolityce.pl.

wpolityce2

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

Zobacz również