Żona Płażyńskiego wyleci z PiS? Przed wyborami skrytykowała działacza partii

Żona Płażyńskiego wyleci z PiS? Przed wyborami skrytykowała działacza partii Źródło: screen/youtube/Telewizja Republika

PiS usunie ze swoich szeregów żonę polityka Płażyńskiego? Taka informacja pojawiła się ostatnio w mediach. Powodem ma być krytyka jednego z partyjnych działaczy.

Działacz PiS złożył wniosek o usunięcie z partii Natalii Nitek-Płażyńskiej, żony kandydata na prezydenta Gdańska. Powodem miał być jeden krytyczny wpis, którym młoda działaczka naraziła się politykom partii Jarosława Kaczyńskiego. Jej komentarz wywołał prawdziwe zamieszanie. 

Dyskusja o możliwym wykluczeniu żony Kacpra Płażyńskiego z szeregów PiS pojawiła się podczas spotkania w biurze poselskim partii w Gdyni. Sprawę uznano za poważną, ponieważ w spotkaniu uczestniczył Marcin Horała, przewodniczący pomorskich struktur ugrupowania oraz szefowie partii z całego okręgu pomorskiego.

Działaczka PiS zostanie usunięta z partii? Powodem jeden wpis

Powodem usunięcia z partii Nitek-Płażyńskiej miał być wpis w mediach społecznościowych. Komentarz dotyczył jednego z przedwyborczych spotkań Kacpra Płażyńskiego, które było transmitowane za pośrednictwem Twittera. Żona Płażyńskiego pozwoliła sobie na krytyczny komentarz pod adresem jednego z działaczy.

- A jakiś program ten pan Hałas ma? Czy tylko hałasuje? - napisała Nitek-Płażyńska.

Żona niedoszłego prezydenta szybko skasowała krytyczny wpis, jednak po sieci w dalszym ciągu krąży screen z jego treścią. Konsekwencje wobec młodej działaczki najprawdopodobniej okażą się bardzo radykalne.

Wniosek o usunięcie Nitek-Płażyńskiej trafił na Nowogrodzką

To właśnie Henryk Hałas, wieloletni działacz PiS i szef jednej ze struktur partii w Gdańsku, domaga się wykluczenia żony Kacpra Płażyńskiego z szeregów partii. Sprawa zyskała jednak ogólnopolski rozgłos. Media ustaliły, że wniosek o jej usunięcie został złożony nie tylko na Pomorzu, ale dotarł również do centrali na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. O sprawie z pewnością dowiedział się już sam prezes Jarosław Kaczyński.

Polityczna przyszłość Natalii Nitek-Płażyńskiej stanęła pod znakiem zapytania. Działacze PiS po raz kolejny udowodnili, że jakakolwiek wewnętrzna krytyka ich działaczy nie jest mile widziana i może skończyć się usunięciem z ugrupowania. 

źródło: Na Temat

 

Następny artykuł