Wstrząsające doniesienia. PiS przejmuje SN żeby zniszczyć Tuska

Wstrząsające doniesienia. PiS przejmuje SN żeby zniszczyć Tuska Źródło: Fot. Wikipedia

Nie milkną burzliwe rozmowy na temat zmian w składzie Sądu Najwyższego. Partia PiS nie przejmuje się protestami zarówno sędziów, jak i Polaków. Ich upór w podejmowaniu tak kontrowersyjnych decyzji coraz bardziej zastanawia. Czyżby celem ich działań nie był naród, a były premier Donald Tusk? Możliwe, że chodzi o zemstę.

Co motywuję partię Jarosława Kaczyńskiego? Coraz częściej mówi się o chęci ataku na Donalda Tuska. Ma to być osobista zemsta prezesa, któremu Tusk wielokrotnie pokrzyżował plany. - Tuska należałoby postawić przed Trybunałem Stanu - mówił Adam Lipiński w 2015 roku. O co oskarżają Donalda Tuska posłowie PiS? Przede wszystkim o Amber Gold, innego rodzaju afery, a nawet o Smoleńsk. Choć obietnica Trybunału Stanu dla Tuska powtarzana jest od lat, to teraz ta opcja jest bardziej prawdopodobna niż kiedykolwiek wcześniej.

Donald Tusk będzie postawiony przed Trybunałem Stanu? Ustawa o SN wszystko ułatwi!

- PiS-owski skok na Sąd Najwyższy jest motywowany kilkoma powodami. Pierwszy to bezpiecznik w razie przegranej w wyborach. To SN stwierdza ważność wyborów i rozpatruje protesty wyborcze. Drugi element to dyscyplinowanie sędziów. Sąd Najwyższy może usuwać poprzez izbę dyscyplinarną sędziów. Będzie więc można usuwać niepokornych sędziów, którzy ośmielili się np. w przeszłości skazywać pana Wąsika, Kamińskiego, wydawać niekorzystne wyroki choćby dla ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Po trzecie Trybunał Stanu. Nie można tu wykluczyć chęci zemsty na Donaldzie Tusku, bo Jarosław Kaczyński obsesyjnie go nienawidzi. Niewątpliwie jest wrogiem numer jeden dla prezesa, który do teraz nie może przeżyć wszystkich porażek, których doznał od Donalda Tuska. Poza tym być może Donald Tusk zechce pokonać kandydata PiS w wyborach prezydenckich. Ale moim zdaniem chodzi też o to przede wszystkim, żeby przychylny PiS prezes SN, wskazany przez prezydenta Dudę, w razie czego blokował przed postawieniem przed Trybunałem właśnie obecną głowę państwa, czy premiera Morawieckiego oraz premier Szydło. To ma być zabezpieczenie interesów - wyjaśnia trudną sytuację w Polsce były minister sprawiedliwości, Borys Budka. Partia Prawa i Sprawiedliwości przejęła Trybunał Konstytucyjny, teraz w ich władzy jest Sąd Najwyższy. Jak dodaje Borys Budka: "Trybunał Stanu i tak jest upolityczniony". Czyżby faktycznie wyrok dla Donalda Tuska był tylko kwestią czasu? Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. "Kaczyński to tchórz i cwaniaczek! Nie ponosi żadnej odpowiedzialności"
  2. Katastrofa lotnicza w Polsce! Nocny dramat wstrząsnął społeczeństwem
  3. Wasserman usłyszała mocne oskarżenia! Głośna afera w PiS wychodzi na jaw
  4. Co drugi pies na to cierpi! Nie ignoruj tego, bo źle się skończy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News