Prawo i Sprawiedliwość idzie na wojnę ze zwyrodnialcami, którzy katują zwierzęta i do tej pory często otrzymywali żenująco niskie kary. Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada znaczne podwyższenie kar, w tym możliwości pozbawienia wolności. 

– Jako państwo wysyłamy dzisiaj jasny sygnał: zero tolerancji dla tego typu zwyrodnialców – powiedział wiceminister finansów, Patryk Jaki.

– Do pięciu lat więzienia za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem, kary finansowe do 100 tys. zł i możliwość orzekania zakazu wykonywania określonych zawodów – proponuje resort.

Ministerstwo przekonuje, że należy izolować od społeczeństwa osoby szczególnie zdemoralizowane, które okrutnie traktują zwierzęta. Rozwiązaniem ma być umieszczanie zwyrodnialców w więzieniach. Patryk Jaki przywołał kilka przykładów okrucieństwa wobec zwierząt:

– Te wszystkie przypadki, które państwu pokazywałem, mogły się dziać z dwóch powodów – po pierwsze ze względu na bierność państwa, po drugie ze względu na bezkarność tych wszystkich zwyrodnialców, którzy byli przyzwyczajeni, że tak można, bo to jest tylko zwierzę – mówił.

Kary będą wynosić do 5 lat pozbawienia wolności i obligatoryjna (przy każdym skazaniu) nawiązka w wysokości do 100 000 złotych na rzecz organizacji zajmujących się ochroną zwierząt.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

...

Zobacz również