PiS znacjonalizował te niewygodne strony internetowe! Przestaną istnieć

PiS znacjonalizował te niewygodne strony internetowe! Przestaną istnieć Źródło: fot. pixabay

To koniec epoki wolnych i niezależnych mediów internetowych - biją na alarm specjaliści. PiS znacjonalizował niewygodne strony internetowe. Ministerstwo obrony narodowej dobrało się do części domen, które w ciągu 3 miesięcy mają przestać zupełnie istnieć. 

Resort Antoniego Macierewicza nie traci rozpędu i tym razem zamierza zaprowadzić porządek w Internecie. MON wymusiło na Instytucie Badawczym NASK przekazanie kontroli nad rejestracją części domen. ZOBACZ TAKŻE: Internet w szoku. Niesamowita reakcja TVP na żenującą reklamę Tigera (video)

PiS przejmie niewygodne strony internetowe

Ludzie Macierewicza wzięli pod lupę wszystkie serwisy, których domena ma w adresie "mil.pl". Właściciele wszystkich tych, które nie są powiązane z ministerstwem obrony narodowej, są zobowiązani do usunięcia ich w ciągu najbliższych 3 miesięcy. Sprawa jest bardzo poważna, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że na takich domenach działa wiele firm związanych ze strzelectwem czy militariami, którzy poprzez swoje strony internetowe, reklamują usługi lub prowadzą sprzedaż. Takie działanie MON uderzy więc w przedsiębiorców, którzy stracą źródło swojego dochodu.

Upadną sklepy internetowe i biznesy związane ze strzelectwem

Do osób, które czują się pokrzywdzone przez resort Macierewicza należy m.in. Artur Dubiel, koordynator Europejskiego Instytutu Bezpieczeństwa. Mężczyzna dostał już oficjalne pismo z NASK, w którym poinformowano go, że umowa, którą z nimi zawarł na utrzymanie swoich domen została zerwana i po 3 miesiącach jego strony przestaną istnieć. Najpopularniejsze strony, których jest właścicielem to: Awl.mil.pl, wot.mil.pl, obronaterytorialna.mil.pl, wojskaspecjalne.mil.pl, polska.mil.pl. Dubiel przyznaje, że utrata tych stron będzie dla niego sporą tragedią. Nie chce ich tracić i czuje się bezradny wobec resortu kierowanego przez Antoniego Macierewicza. - Owszem, jest furtka, mogę się zgłosić do MON, że chcę dalej te domeny, ale muszę to umotywować, a decyzja leży w ich gestii. Przecież wiadomo jaki będzie efekt - powiedział zrezygnowany. Źródło: technologia.dziennik.pl ZOBACZ TAKŻE: Pudzianowski rozsadził wpisem internet! Totalnie puściły mu nerwy Następny artykuł