Bardzo zła informacja dla PiS. Tylko 5% zdecydowanie zadowolonych wyborców

Bardzo zła informacja dla PiS. Tylko 5% zdecydowanie zadowolonych wyborców Źródło: wikimedia.org/Piotr Drabik

PiS traci w oczach Polaków. Tak wynika przynajmniej z najnowszego sondażu, który przeprowadzony został przez Kantar Public. Badanie dotyczyło zadowolenie z pracy rządu. Partia rządząca, ku swojemu nieszczęściu, znajduje się na równi pochyłej poparcia wśród wyborców. Przypominamy jednak, że to sondaż, a do tych należy podchodzić z rezerwą.

PiS ma problem, z którym musi szybko się uporać, jeśli chce z przytupem wejść w sezon wyborczy. Partia Jarosława Kaczyńskiego musi bowiem się mierzyć z rosnącym niezadowoleniem Polaków, jeśli chodzi o działania rządu Mateusza Morawieckiego. Opinie mówią same za siebie, zadowolenie spada, co już przekłada się na topniejące poparcie. Nie pomaga afera taśm Jarosława Kaczyńskiego, wpadki rządu, ani konsolidująca się opozycja, która razem chce iść do wyborów europejskich.

PiS w dół, niezadowolenie w górę

Z najnowszego sondażu Kantar Public wynika, że
PiS może liczyć na poparcie w działaniach swojego rządu jedynie wśród 37% Polaków. Oznacza to, że grupa ta zmniejszyła się. Co gorsza dla PiS, zwiększył się odsetek w grupie osób niezadowolonych z praktyk rządu. Obecnie już niemal co drugi Polak ma złe zdanie o działaniach ekipy Mateusza Morawieckiego - 49% nie popiera praktyk jego gabinetu. Żeby tego było mało, nawet zdecydowanie wśród 37% popierających wygląda krucho. Tylko 5% jest przekonana, że rząd PiS działa w prawidłowy sposób. Natomiast 32% mówi o tym, że rząd działa "raczej dobrze". Z kolei w grupie 49% przeciwników działań rządu 15% jest całkowicie przekonanych o złych praktykach rządu Mateusza Morawieckiego, a 34% mówi o tym, że jego rząd działa "raczej źle". 14% ankietowanych Polaków natomiast nie ma zdania w sprawie oceny działań rządu Mateusza Morawieckiego.

Oberwał także premier

Również Mateusz Morawiecki został zdecydowanie bardziej negatywnie niż pozytywnie oceniony w sondażu. 39% Polaków dobrze ocenia jego pracę, przy 46% oceniających ją źle. Zdecydowani wśród "optymistów" stanowią 8%, a umiarkowani 31%. Natomiast w grupie krytyków 16% zdecydowanie negatywnie ocenia jego pracę, przy 30% oceniających ją raczej źle. Sondaż przeprowadzono w dniach 8-13 lutego 2019 roku na grupie 1015 Polaków powyżej 15 roku życia. źródło: Wirtualna Polska Następny artykuł