PiS zaskakuje! Będzie PREMIA dla matek, które urodzą szybko drugie dziecko

PiS zaskakuje! Będzie PREMIA dla matek, które urodzą szybko drugie dziecko Źródło: Fot. Twitter/PiS

Beata Szydło zadziwiła obywateli swym wystąpieniem na dzisiejszej Konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Zapowiedziała bowiem wprowadzenie w życie programu "Mama Plus", wynagradzającego kobiety, które szybko zdecydują się na urodzenie drugiego dziecka oraz matki kilkorga dzieci.

Była premier w swym przemówieniu podkreślała przede wszystkim niekwestionowany według siebie sukces programu Rodzina 500+. Co ciekawe, zdradziła także, jaki plan w przyszłym prowadzeniu polityki socjalnej ma obecnie Prawo i Sprawiedliwość.

Mama Plus - kto otrzyma wsparcie?

- Wprowadzamy premię dla matek, które szybko urodzą drugie dziecko, wprowadzimy program darmowych leków dla matek w ciąży. Będzie także bon dla niepracujących młodych ludzi od 16 do 20 roku życia, na sport i kulturę - ujawniła Szydło. Poza tym PiS chce także emerytur dla matek, które urodzą co najmniej czwórkę dzieci. Dostaną je, nawet jeżeli nie będą pracowały.

Reakcja wyborców

Pomysł ten niezwykle spodobał się wyborcom partii rządzącej. Zwolennicy opozycji znów zarzucają za to ugrupowaniu nadmierne rozdawnictwo pieniędzy podatników.  1. Skandal z TVN wychodzi na jaw! Chodzi o Ogórek, fani wściekli
  2. Oficjalne oświadczenie polskiego MSZ ws. wojny
  3. Koniec konwencji PiS, a nagle na scenę wbiegł Kaczyński. I zszokował wszystkich
Następny artykuł