prawo i sprawiedliwość
Wiadomości Pikio - 22 Kwietnia 2017

PiS wycofuje się z szalenie kontrowersyjnego pomysłu. "Wiemy, jakie są realia"

Prawo i Sprawiedliwość wycofało się z szalenie kontrowersyjnego planu, który podzielił społeczeństwo. Informacje na ten temat wyjawił w TVP Jacek Sasin. Zgodnie z pomysłem planowano usunąć sprzed Pałacu Prezydenckiego pomnik księcia Poniatowskiego, by zrobić miejsce na aż dwa pomniki smoleńskie.

Jacek Sasin wyjawił w programie "Cztery strony" na antenie TVP Info, że Prawo i Sprawiedliwość nie jest już zainteresowane przeniesieniem pomnika Józefa Poniatowskiego sprzed Pałacu Prezydenckiego. Ten sam polityk mówił jeszcze kilka dni temu, że "można sobie wyobrazić takie przeniesienie". Teraz wycofuje się ze swoich wypowiedzi, najprawdopodobniej po ostrej presji ze strony części warszawiaków.– To było niewinne stwierdzenie. Odpowiedź na pytanie dziennikarza. Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę, że pomnik Poniatowskiego nie stoi na swoim historycznym miejscu, bo stał przed pałacem Saskim – mówił. Dziś Sasin tłumaczy, że pomysł przeniesienia pomnika Poniatowskiego to "fantastyka". – Oczywiście chcielibyśmy, aby proponowane przez nas pomniki stanęły przed Pałacem Prezydenckim, ale wiemy, jakie są realia. Chcielibyśmy, by pomnik prezydenta Kaczyńskiego stanął na ul. Karaszewicza-Tokarzewskiego, a ofiar katastrofy smoleńskiej na ul. Karowej. Współgrają z otoczeniem i dlatego taką propozycję złożyliśmy. Mam nadzieję, że prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz nie będzie nam utrudniała – tłumaczył.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News