W czwartek rano PiS złożyło kolejny, poprawiony projekt dotyczący podwyżek dla najważniejszych polityków. Jednak już po południu szef klubu PiS, Ryszard Terlecki, poinformował, że takowy projekt został wycofany. Jak stwierdził Terlecki, „projekt nie był wystarczająco przygotowany”. „Wycofujemy się definitywnie z prac” – podkreślił sprawozdawca projektu, poseł Łukasz Schreiber.

PiS wycofało kolejny projekt dotyczący podwyżek dla najważniejszych polityków. Poinformował o tym szef klubu PiS, Ryszard Terlecki. Podkreślił, że do kosza trafił projekt złożony w poniedziałek, jak i ten, który PiS zgłosiło w czwartek rano. Jak stwierdził Terlecki, „projekt był niewystarczająco przygotowany”.

„Uważamy, że nie był wystarczająco przygotowany na sytuację, w której jesteśmy” – powiedział wicemarszałek Sejmu.

Terlecki poinformował także, że oba projekty były pomysłem klubu poselskiego Prawa i Sprawiedliwości i to klub je wycofał. Dodał także, że aktualnie PiS nie ma żadnego innego projektu dotyczącego podwyżek.

Nowy projekt zakładał mniejsze względem pierwowzoru podwyżki dla najważniejszych polityków i ich całkowity brak dla posłów i senatorów. Projekt ten nie zawierał też algorytmu wiążącego uposażenie polityków z sytuacją gospodarczą w Polsce.

Poseł PiS, Łukasz Schreiber, zapowiedział też, że PiS „definitywnie wycofuje się z prac nad projektem podwyżek”. Dodał jednak, że jest zadowolony, że jego partia umie wsłuchiwać się w „głos społeczeństwa”, które na projekt „nie dało przyzwolenia”.

„Wycofujemy się definitywnie z prac nad projektem ustawy o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie. (…) Nie ma przyzwolenia społecznego na ten projekt, tak odczytaliśmy głosy Polaków. Dlatego wycofujemy i rezygnujemy z tego projektu. Jestem zadowolony, że umiemy się wsłuchiwać w głos społeczeństwa” – powiedział Schreiber.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: tvn24bis.pl
pt

...

Zobacz również