Jak dotąd nie było w Prawie i Sprawiedliwości tak poważnego rozłamu. Okazuje się bowiem, że pomimo deklaracji prezesa PiS, bardzo wielu polityków obozu rządzącego gotowych jest głosować zupełnie inaczej, niż on sobie tego życzy.

Jarosław Kaczyński wystąpił niedawno w spocie promującym zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Zadeklarował w nim gotowość do zmiany przepisów w Polsce tak, by nie można było legalnie hodować zwierząt na naturalne futra. Jego deklaracja nie spotkała się jednak ze zbyt dużym poparciem w jego własnej partii.

Kaczyński: za. PiS… niekoniecznie

Okazuje się, że w obozie władzy, na którego czele stoi sam Kaczyńskim nie ma jednomyślności w sprawie hodowli zwierząt na futra. Wśród posłów Zjednoczonej Prawicy (bo nie chodzi tylko o członków PiS) zdania w tej sprawie są mocno podzielone.

ZOBACZ TAKŻE: Przełomowe spotkanie Kaczyńskiego. Skrytykował Polaków za…

Jednym z głównych przeciwników prezesa Kaczyńskiego w tej sprawie jest senator PiS, Waldemar Bonkowski. W swoim wpisie na Facebooku ostro skrytykował pomysł zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce.

– Najwidoczniej ideologia spod znaku „Matki Ziemi” – wspólna ze wszystkimi lewackimi odłamami „obrońców” czegoś tam w niemałym stopniu przeniknęła do myślenia moich partyjnych kolegów – napisał na Facebooku senator Bonkowski. – Koledzy ci zapominają, że zwycięstwo w wyborach było dane nie ku lewackiej przebudowie Polski, a dla przywrócenia Polsce normalności, co jest tożsame z daniem Polakom szans na pomyślny rozwój – dodał.

Posłowie są przeciw lub „wstrzymują się od głosu”

Prócz Bonkowskiego głos sprzeciwu zabrał także Michał Cieślak. Jest on wprawdzie posłem partii Porozumienie, jednak do Sejmu wszedł z listy PiS i w tym klubie zasiada. On wprost stwierdza, że zakaz proponowany przez prezesa partii jest niezgodny z polskim interesem gospodarczym.

– Jestem daleki od postrzegania gospodarki przez pryzmat emocji – zaznacza Cieślik. – Nie możemy zapominać, że jest to ważny element naszej gospodarki – dodaje.

ZOBACZ TAKŻE: Szokujące szczegóły rekonstrukcji PiS! Znikną CAŁE MINISTERSTWA, nie ma już wątpliwości

Przypomina, że zwierzęta futerkowe żywione są odpadkami poubojowymi. Jeśli wprowadzi się zakaz ich hodowli, konieczne będzie budowanie zakładów utylizacji.

– I wreszcie oddamy pole Rosjanom, którzy już zacierają ręce na przejęcie naszej części runku futer – około 2,5 mld obrotu, który stałe rośnie. Bez względu na wszystko, chorując na chorobę, która nazywa się patriotyzm gospodarczy, będę głosował przeciw – podkreślił Cieślik.

Część posłów Zjednoczonej Prawicy deklaruje gotowość głosowania zgodnie z zarządzeniem prezesa, nawet jeśli ma inne poglądy. Inni nabierają wody w usta i w ogóle nie zabierają głosu w tej sprawie, wymawiając się brakiem czasu.

Jedno jest pewne – prezes ma teraz wielu przeciwników w partii. I to w sprawie, którą sam uważa za bardzo ważną.

9 największych kompromitacji rządu PiS


9 największych kompromitacji totalnej opozycji

Zobacz również