PiS wściekłe na "FAKT". Nie podarują im tego

PiS wściekłe na "FAKT". Nie podarują im tego Źródło: fot. youtube.com/Prawo i Sprawiedliwość

Z samego rana we wtorek, media obiegła szokująca wiadomość. Dziennik "Fakt" poinformował, że po najbliższych wyborach parlamentarnych Jarosław Kaczyński zrezygnuje z funkcji prezesa PiS. Partia rządząca nie kryje oburzenia tymi informacjami.

"Fakt" podał we wtorek rano zaskakującą informację. Opierając się na źródłach z szeregów PiS dziennikarze stwierdzili, że Jarosław Kaczyński już niebawem, bo po najbliższych wyborach parlamentarnych, zamierza złożyć przywództwo w partii. Jego następcą miałby być Joachim Brudziński.

Jarosław Kaczyński idzie na emeryturę?

Informacja ma pochodzić od informatorów z partii oraz być spójna z tym, co Jarosław Kaczyński mówił w wywiadzie z Teresą Torańską w 1994 roku. Wówczas przyszły prezes PiS stwierdził, że ma dwa marzenia dotyczące swojej politycznej przyszłości. Przede wszystkim chciałby "być szefem silnej, bardzo wpływowej, współtworzącej albo tworzącej rząd partii". To zadanie z pewnością może już zapisać jako zrealizowane. A co potem? To także w wywiadzie z 1994 roku powiedział Kaczyński. Uznał, że chciałby być "emerytowanym zbawcą narodu". O takiej funkcji piszą dziennikarze gazety "Fakt". Prezes PiS miałby zrezygnować z funkcji, przekazać stery w partii Joachimowi Brudzińskiemu, sam zaś byłby honorowym prezesem Prawa i Sprawiedliwości oraz swego rodzaju doradcą, nestorem partii.

PiS wściekłe na "Fakt"

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek nie kryje oburzenia tymi doniesieniami. Niemal natychmiast skomentowała je na swoim Twitterze. W krótkim wpisie definitywnie zaprzeczyła doniesieniom gazety. - Dzisiejszy artykuł w "Fakcie" na temat prezesa Jarosława Kaczyńskiego to bzdury. Widać sezon ogórkowy już się zaczął - napisała na Twitterze Mazurek. Chociaż wpis jest stanowczy i jednoznacznie dementuje doniesienia gazety, nie ma w nim zbyt wiele treści. Można spodziewać się, że przedstawiciele ugrupowania rządzącego będą próbowali doprowadzić do usunięcia artykułu lub w inny sposób zaatakują gazetę za publikację tego artykułu. Trudno oprzeć się wrażeniu, że ugrupowanie rządzące stara się zaklinać rzeczywistość i nie przyjmuje do wiadomości, że Jarosław Kaczyński zwyczajnie kiedyś na polityczną emeryturę musi przejść. Może się okazać, że wygrane wybory w 2019 roku (o ile Zjednoczona Prawica je wygra) będą do tego najlepszym momentem. Fakt fot. twitter.com/beatamk Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Kaczyński zdecydował: ODCHODZI z polityki! Wiemy, kto go zastąpi
  2. Piłkarski seks-skandal! Mąż Kaczyńskiej zbałamucił b. żonę gwiazdy polskiej reprezentacji
  3. Jerzy Urban coś wie? Nagrał video o chorobie Kaczyńskiego
  4. Rewolucja w UE. Kolejny kraj zamyka granice
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News