PiS po cichu wprowadza zmiany! Nikomu się to nie spodoba

PiS po cichu wprowadza zmiany! Nikomu się to nie spodoba

Zamieszanie w PiS! Nowe zasady, o których zadecydował marszałek Marek Kuchciński, nie podobają się większości polityków. A najdziwniejsze jest to, że już zostały wprowadzone i nikt o nich wcześniej nie wiedział.

Partia Jarosława Kaczyńskiego, mimo kilku lat minionej kadencji, wciąż nie może dojść do ładu. Tym razem problem dotknął czynności zwoływania komisji sejmowej. Nie można zrobić tego w normalny sposób, jedynie przez zgodę marszałka Kuchcińskiego. Teraz postawiono przed politykami kolejne wymaganie...

Marszałek PiS wprowadza nowe zasady tylnymi drzwiami!

Nowe przepisy stanowią, że wniosek o zwołanie komisji śledczej może być składany tylko do marszałka oraz tylko... na zielonym papierze! Komisja śledcza może być zwoływana również tylko wtedy, gdy tego dnia nie ma posiedzeń plenarnych. - On już chyba całkiem zwariował! - mówi w wywiadzie dla fakt.pl jeden z polityków PiS, jednocześnie prosząc o nieujawnianie nazwiska. Nowe zasady nie tylko dezorientują, ale również ograniczają swobodę i stawiają irracjonalne wymogi wypełniania "zielonych papierów". Wyraźnie widać więc, że nikomu to się nie podoba - nawet w PiS. - Kuchciński chyba sam ma żółte papiery, skoro zielonych od nas chce. - twierdzi kolejny anonimowy członek partii. - Ile razy te posiedzenia przez nich były skracane, ile razy cały porządek się wywalał, ile razy z tego powodu na komisjach nie było kworum? Nie ogarniali tego, stąd te nowe przepisy - wtóruje mu następny. Wiceminister samorządu terytorialnego Piotr Zgorzelski z PSL twierdzi, że takie zachowanie to kolejny aspekt wygaszania parlamentaryzmu w Polsce. Zastanawia się również, jak nowe przepisy wpłyną na możliwość zwoływania komisji w trybie specjalnym (art. 152). Do tej pory w ramach trybu specjalnego można było wezwać do tłumaczeń rząd. Teraz jednak właśnie sam rząd PiS mógł to uniemożliwić. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polskie służby ostrzegają! Uważajcie na siebie w ten weekend
  2. Andrzej Duda pokonany! Polacy wydali ostateczny wyrok
  3. Lech Wałęsa wstrząsnął krajem! Wskazał ubeckie korzenie idola prawicy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News