PiS wprowadza lokalne programy "plus". Dostaniecie mnóstwo darmowych rzeczy

PiS wprowadza lokalne programy "plus". Dostaniecie mnóstwo darmowych rzeczy Źródło:

PiS ruszył z kampanią wyborczą pełną parą! Partia pragnie zdobywać wyborców jak najwcześniej. A czym najlepiej przekonać do siebie miliony osób? Prawo i Sprawiedliwość postawiło na programy "plus", jednak ich wprowadzanie staje się coraz bardziej absurdalne. Nowy program rozbawił wszystkich.

Mamy "500+" na dzieci, "Mieszkanie+" oraz "300+" na wyprawkę szkolną. Szykowane są również "plusy" dla emerytów oraz nauczycieli. Powtarzalność nazwy powoduje rozbawienie wśród dużej części wyborców, ale to nie jedyny powód do śmiania się z najnowszego projektu. "Elblążanin+" lub w skrócie "E+" to projekt pełen nieścisłości, szczególnie w kwestii jego finansowania. Powstaje również pytanie: Czy każde miasto w Polsce dostanie swojego "plusa"?

PiS w Elblągu przebiło wszystkich

Media w Elblągu żyją tym programem od kilku dni. Chwilę po zapowiedzeniu został przegłosowany i uruchomiony. W Radzie Miasta w Elblągu aż 13 na 25 radnych to członkowie PiS. Wszyscy oni zagłosowali na tak, a pozostali wstrzymali się od głosu. Rozpoczęła się promocja i wdrążanie programu "E+". - Można powiedzieć, że sami sobie przegłosowali, bo oprócz jednej niezależnej radnej, reszta radnych wstrzymała się od głosu - opowiada lokalny polityk

Na czym polega nowy program PiS?

"#elblażaninplus to wiele korzyści: + Tańsze bilety + Tańsze parkingi + Ulgi na basen i lodowisko + Bardziej dostępne żłobki i przedszkola + Zniżki i bezpłatne wejścia na wydarzenia sportowe i kulturalne " wyjaśnił na swoim twitterze Radny Rady Miejskiej w Elblągu Rafał Trask. W skrócie więc mieszkańcy Elbląga otrzymają mnóstwo zniżek, których wprowadzanie będzie rozłożone w czasie. Jako pierwsze idą niższe ceny biletów komunikacji miejskiej. Na ten cel zostanie przeznaczone aż 600 tys. złotych. Pieniądze te znajdują się obecnie w budżecie miasta. Skąd jednak fundusze na pozostałe założenia programu? Mieszkańcy Elbląga są zaniepokojeni. "Rozdaliby wszystko za darmo przed wyborami", "Chcą zabłysnąć", "Takie standardy z Warszawy przenoszą" - komentują internauci. Program jest nieprzygotowany i nie określa dokładnych kosztów, jakie może ponieść budżet miasta. Słychać również głosy, że program został przygotowany "na kolanie" i są to "puste założenia na niepełnej stronie zeszytu". Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wassermann budzi przerażenie prezydenta. "Trzeba przed nią chronić ludzi"
  2. Polsat z poważnymi zarzutami. Telewizja próbuje się ratować
  3. Wielkie zebranie rady UE. Ważą się losy Polski
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News