PiS ruszył z kampanią wyborczą pełną parą! Partia pragnie zdobywać wyborców jak najwcześniej. A czym najlepiej przekonać do siebie miliony osób? Prawo i Sprawiedliwość postawiło na programy „plus”, jednak ich wprowadzanie staje się coraz bardziej absurdalne. Nowy program rozbawił wszystkich.

Mamy „500+” na dzieci, „Mieszkanie+” oraz „300+” na wyprawkę szkolną. Szykowane są również „plusy” dla emerytów oraz nauczycieli. Powtarzalność nazwy powoduje rozbawienie wśród dużej części wyborców, ale to nie jedyny powód do śmiania się z najnowszego projektu. „Elblążanin+” lub w skrócie „E+” to projekt pełen nieścisłości, szczególnie w kwestii jego finansowania. Powstaje również pytanie: Czy każde miasto w Polsce dostanie swojego „plusa”?

PiS w Elblągu przebiło wszystkich

Media w Elblągu żyją tym programem od kilku dni. Chwilę po zapowiedzeniu został przegłosowany i uruchomiony. W Radzie Miasta w Elblągu aż 13 na 25 radnych to członkowie PiS. Wszyscy oni zagłosowali na tak, a pozostali wstrzymali się od głosu. Rozpoczęła się promocja i wdrążanie programu „E+”.

– Można powiedzieć, że sami sobie przegłosowali, bo oprócz jednej niezależnej radnej, reszta radnych wstrzymała się od głosu – opowiada lokalny polityk

Na czym polega nowy program PiS?

„#elblażaninplus to wiele korzyści:
+ Tańsze bilety
+ Tańsze parkingi
+ Ulgi na basen i lodowisko
+ Bardziej dostępne żłobki i przedszkola
+ Zniżki i bezpłatne wejścia na wydarzenia sportowe i kulturalne ” wyjaśnił na swoim twitterze Radny Rady Miejskiej w Elblągu Rafał Trask.

W skrócie więc mieszkańcy Elbląga otrzymają mnóstwo zniżek, których wprowadzanie będzie rozłożone w czasie. Jako pierwsze idą niższe ceny biletów komunikacji miejskiej. Na ten cel zostanie przeznaczone aż 600 tys. złotych. Pieniądze te znajdują się obecnie w budżecie miasta. Skąd jednak fundusze na pozostałe założenia programu? Mieszkańcy Elbląga są zaniepokojeni.

„Rozdaliby wszystko za darmo przed wyborami”, „Chcą zabłysnąć”, „Takie standardy z Warszawy przenoszą” – komentują internauci.

Program jest nieprzygotowany i nie określa dokładnych kosztów, jakie może ponieść budżet miasta. Słychać również głosy, że program został przygotowany „na kolanie” i są to „puste założenia na niepełnej stronie zeszytu”.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wassermann budzi przerażenie prezydenta. „Trzeba przed nią chronić ludzi”
  2. Polsat z poważnymi zarzutami. Telewizja próbuje się ratować
  3. Wielkie zebranie rady UE. Ważą się losy Polski

Ile radni PiS zarabiają w spółkach Skarbu Państwa? Zawrotne sumy!

Najzabawniejsze memy o 500 plus [ZOBACZ!]