PiS wprowadza GIGANTYCZNE kary za rozwód. Pieniądze pójdą na...

PiS wprowadza GIGANTYCZNE kary za rozwód. Pieniądze pójdą na...

Okazuje się, że PiS szykuje ogromne kary pieniężne za rozwód. Wiadomo na co władza chce przeznaczyć pieniądze.

Partia rządząca bierze się za rozwodników. Formacja Kaczyńskiego szykuje prawdziwy bat na tych, którzy zdecydują się na rozwód. Ci, których czeka rozstanie będą musieli zapłacić wielkie pieniądze.

Podatnik cierpi podwójnie

Wszystko przez Pracownicze Plany Kapitałowe, które same w sobie uderzają po kieszeni polskich podatników. Część ich pensji przeznaczana jest bowiem na dodatkową składkę emerytalną. Stanowią one również dodatkowy koszt dla pracodawców, którzy również muszą dorzucać się na PPK pracowników. - Po rozwodzie część pieniędzy zgromadzonych w Pracowniczych Planach Kapitałowych przejmie Skarb Państwa - informuje Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Rozwiązanie takie nazywane jest "karą za rozwód".

Rozwód się nie opłaca. ZUS i Skarb Państwa zabiorą pieniądze

Sprawa dotyczy tych małżeństw, w których istnieje wspólnota majątkowa, ale jedna z osób wchodzących w skład małżeństwa nie ma PPK. W momencie, w którym dokonany zostanie podział majątku 30% z 50% składek potrąci ZUS, natomiast dopłaty roczne oraz 50% składki powitalnej przejęte zostanie przez Skarb Państwa. Proponowane linki:
  1. PiS pracuje nad nową ustawą. Stracimy przez nią część pensji
  2. Gigantyczne kary od nowego roku! Jeśli to zrobisz, będziesz płacił 100zł dziennie
  3. 1,2 miliona Polaków ma to na swoim dowodzie. Będą wysokie kary
Źródło: lolmania.pl Następny artykuł