To nieoczekiwany zwrot w sprawie prezydenckich projektów dotyczących reformy sądownictwa. W internecie opublikowano właśnie projekty poprawek do ustawy prezydenta, poprawek najprawdopodobniej autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Internauci grzmią więc bezlitośnie – PiS właśnie wyrolował Dudę!

Negocjacje pomiędzy głową państwa i Jarosławem Kaczyńskim w sprawie kształtu reformy sądownictwa trwały naprawdę długo. Po lipcowym wecie, prezes PiS odbył cykl spotkań z prezydentem.

Wydawało się, że po deklaracjach dojścia w tej sprawie do porozumienia przejście projektu przez Sejm i Senat, jak również podpis prezydenta pod nimi jest już w zasadzie formalnością.

„PiS właśnie WYROLOWAŁ Dudę!”

Jednak PiS najprawdopodobniej postanowił zdradzić prezydenta. Projekt ustawy, który wyszedł z pałacu prezydenckiego miał siedem stron – poprawki do niego liczą… dziewięć stron.

Wśród poprawek znalazł się zapis o tym, że wybór kandydatów ma się odbywać bezwzględną większością głosów w przypadku niewybrania kandydatów 3/5 głosów. Każdy z klubów poselskich miałby w przypadku głosowania bezwzględną większością głosów zagwarantowane tylko jedno miejsce.

ZOBACZ TAKŻE: Reforma sądownictwa Ziobry skrytykowana w Europie .

Dodatkowo, propozycja zawiera limit liczby kandydatów zgłaszanych przez kluby poselskie. Ustalono go na 9.

Projekt zakłada również, że propozycje kandydatów będą mogli zgłaszać również przedstawiciele innych niż sędziowie zawodów prawniczych.

Poprawki nie oszczędziły nawet przewidzianego w prezydenckim projekcie 30-dniowego vacatio legis, które zostało skrócone o połowę.

Internauci pozostają bezlitośni wobec całej sytuacji. Nazywają oni działania partii rządzącej „zemstą Kaczyńskiego”, którą celowo chciał on ośmieszyć Dudę.

ZOBACZ TAKŻE: Mocny spot PiS. Tak partia przekonuje do swojej polityki

9 największych kompromitacji totalnej opozycji

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

 

...

Zobacz również