Wczoraj Polską wstrząsnęła wieść, że Prawo i Sprawiedliwość odrzuciło kontrowersyjny projekt ustawy antyaborcyjnej. Wbrew pozorom nie oznacza to jednak, że zwolennicy obecnego kompromisu aborcyjnego mogą być spokojni.

Podczas trwania Czarnego Protestu, posłowie PiS podzielili się na dwa obozy. Jeden – z Witoldem Waszczykowskim i Krystyną Pawłowicz – ostro krytykował demonstrujących. Drugi, na czele z Beatą Szydło, był bardziej spolegliwy. Teraz jednak, kiedy okazało się, że PiS odrzucił projekt ustawy antyaborcyjnej, wszyscy mówią jednym głosem otwarcie go krytykując. Skąd taka zmiana? Jak tłumaczy Pawłowicz, posłowie dostali zgodę na działanie od Kościoła.

14593297_1231146276951042_1775570716_n

To jednak nie koniec aborcyjnej epopei. Także i tym razem główną rolę odgrywa Pawłowicz, która potwierdziła medialne doniesienia o tym, że PiS przygotowuje nowy projekt ustawy antyaborcyjnej, nieco bardziej liberalny od poprzedniego.

Ponieważ PIS, popierając ideę możliwie pełnej ochrony życia, nie popierał karania kobiet, oraz biorąc pod uwagę dezorientację wielu co do treści OBYWATELSKIEGO projektu antyaborcyjnego, podtrzymywaną i rozdmuchiwaną przez środowiska lewackie, dla organizowania politycznych, antyrządowych akcji, jak też uwzględniając dzisiejszy, popołudniowy komunikat Episkopatu dystansujący się od projektu ustawy przewidującego karanie kobiet – PIS odrzucił w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka projekt społeczny wywołujący zamieszanie.
PIS wkrótce przedstawi WŁASNY projekt ustawy wyłączający 90% obecnych aborcji i karanie kobiet,oraz przewidujący osłony dla kobiet w trudnych sytuacjach.
Środowiskom lewackim i PO nie uda się przykrycie ich afer i korupcji, afer reprywatyzacyjnych w Polsce oraz wyrządzonych w Polsce szkód.
Z ochrony życia nie rezygnujemy. – tłumaczy posłanka

 
Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

...

Zobacz również