Tak brutalnego ataku na osobę idola niemal wszystkich Polaków nikt się nie spodziewał. Stosunek Prawa i Sprawiedliwości do legendy polskich mediów już zyskał miano podłego.

O sympatię Wojciecha Manna do obozu „Dobrej Zmiany” raczej nikt nie posądzał, choć na pewno nie był on zaliczany do najbardziej zaciekłych wrogów rządu i Prawa i Sprawiedliwości. Ostatnio jednak – świadomie lub nie – popularny dziennikarz muzyczny wypowiedział PiS-owi wojnę. Szybko nadział się kontratak jednej z najbarwniejszych posłanek partii Jarosława Kaczyńskiego.

Dziennikarz radiowej Trójki wyznał w rozmowie z „Gazeta Wyborczą”, że przeraża go, „w jaką Polskę wdepnęliśmy”. Niewątpliwie była to aluzja do dwuletnich rządów Prawa i Sprawiedliwości. Słowa Manna zadziałały na partię rządzącą jak płachta na byka.

– Pewien znany dziennikarz, z rodowodem zawodowym z PRL-u, bez cienia zażenowania chałturzący w reklamach sprzętu AGD – tak w portalu Niezalezna.pl opisała legendę radia i telewizji Joanna Lichocka, która zanim dostała się do sejmu z list PiS-u, także zajmowała się dziennikarstwem. Kojarzona była głównie z mediami sprzyjającymi partii Kaczyńskiego. U radykalnych zwolenników PiS zaskarbiła sobie sympatię także dzięki pisaniu scenariuszy i reżyserowaniu filmów związanych z katastrofą smoleńską i Lechem Kaczyńskim.

Wypowiedź Manna stała się dla Lichockiej także pretekstem do wychwalania dwuletnich rządów swojej partii. Posłanka zrobiła to w charakterystycznym dla siebie stylu.

– Fundacje, firmy, wydawnictwa zaprzyjaźnione z poprzednią władzą tracą milionowe dotacje, reklamy spółek skarbu państwa, zlecenia. A mieli je zawsze! Straszna dobra zmiana ściga za korupcję, ujawnia przekręty, blokuje dojenie państwa – i się nie układa! A z poprzednimi ekipami dawało się ułożyć! Odbudowuje stocznie zamykane przez poprzedników i instytucje państwa: na prowincji przywraca posterunki policji, placówki poczty – wyliczała Lichocka.

Raczej do swych racji Wojciecha Manna jednak nie przekonała. Każdy pewnie zostanie przy swoim zdaniu. Jedno jest pewne – dziennikarz Trójki łatwego życia w państwowym radiu mieć już nie będzie.

źródło; natemat.pl

Jeśli nie żyłeś w PRL-u, na pewno nie pamiętasz, CO TO...


Kiedyś wzdychały do nich miliony Polaków... Jak wyglądają dziś?

Zobacz również