PiS znokautowane w nowym sondażu! „Mamy przej*bane”

PiS znokautowane w nowym sondażu! „Mamy przej*bane” Źródło: yt/info pis

PiS odnotowało w ciągu miesiąca druzgocący spadek. Najnowszy sondaż, który pokazuje nastroje polityczne w Polsce jest bezlitosny dla rządzącej partii. Jakie szanse na miejsce w parlamencie ma opozycja?

PiS przez Polaków zostało ocenione gorzej niż w październiku. Najnowszy sondaż parlamentarny pokazuje, że nastroje Polaków diametralnie się zmieniły. Chociaż obecny rząd wciąż jest na szczycie, jego notowania wyraźnie spadają. Eksperci zabierają głos wskazując na liczne kontrowersje wokół skandali rządu Mateusza Morawieckiego.

Najnowszy sondaż układów sił w parlamencie. Czy PiS wygra przyszłe wybory?

Jeśli dzisiaj Polacy mieliby wybrać rząd - wygrałaby koalicja Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski. Politycy prawicy zebrali aż 33 procent głosów. Jednak w porównaniu do października - wynik spadł o 5 punktów procentowych. Za nimi stoi Platforma Obywatelska, która według ankietowanych zdobyła 26 procent - o 5 punktów procentowych więcej niż w poprzednim miesiącu. Dalej stoi Sojusz Lewicy Demokratycznej z 7 procentami. Politycy zdobyli 2 punkty procentowe. Równy wynik ma partia Pawła Kukiza, która dziś odnotowuje 7 punktów procentowych, zdobywając dwa punkty mniej w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Bez zmian pozostał wynik Polskiego Stronnictwa Ludowego, który obecnie zdobył 4 punkty procentowe. Za nim stoi .Nowoczesna, która straciła aż 4 punkty i w listopadzie ma ich zaledwie 3 procent. W zestawieniu sondażu pojawiła się także Partia "Razem", która zdobyła 3 procenty, tracąc w ciągu miesiąca 1 procent. Za nimi stoi partia Korwina, dziś partia Wolność, która zdobyła 2 procenty, tracąc aż 3. Za nimi stoi Ruch Narodowy z jednym procentem. Sondaż wykonał Dom Kantar Millward Brown, a zleciła je stacja TVN. Okazuje się, że największy spadek mógł odnotować PiS. Wyraźnie rozłożone siły w parlamencie coraz mocniej sprzyjają Platformie Obywatelskiej.

Reakcje po ogłoszeniu sondażu

W Internecie pojawiły się liczne komentarze, które podsumowują aktualne nastroje polityczne. Ci, którzy byli entuzjastami Prawa i Sprawiedliwości czują dolegliwe zagrożenie. Niektóre z komentarzy mogą oburzać.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Mamy przejebane - pisze jeden z internautów. - A gdzie .Nowoczesna? - czytamy dalej. - Nie ma na kogo głosować - zauważa inny. Przedstawiony przez TVN24 sondaż z pewnością przyniósł Polakom wiele emocji. Jeśli dziś odbyłyby się wybory parlamentarne, układ sił mógłby wyglądać diametralnie inaczej.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Afera na planie hitowego show TVN! Interweniowała policja
  2. Gwiazda TVN jednym zdjęciem pogrążyła kochanka! Co z jego ślubem?!
  3. Miażdżący finał hitowego show TVN. Widzowie czekali na to zniecierpliwieni
  4. Znaki zodiaku, które są największymi leniuchami. One kochają spać
  5. Znaki zodiaku, które mają największy problem z odchudzaniem. Co powinny zrobić?
  Następny artykuł