Konflikt na linii PiS-Wałęsa zaostrza się. Mogliśmy przypuszczać, że jego apogeum nastąpiło wraz z decyzją IPN-u o wszczęciu postępowania w sprawie byłego prezydenta. To jednak nie ostatni cios w tym sporze. Tym razem do ofensywy przechodzi Wałęsa.

Były prezydent opublikował na swoim Facebooku zdjęcie, które po dosłownie kilku minutach wzbudziło ogromne kontrowersje. Fotografia przedstawia Lecha Kaczyńskiego i Czesława Kiszczaka. Kadr uchwycony został najprawdopodobniej w trakcie rozmów w Magdalence 7 marca 1989 roku.

Wałęsa opisał zdjęcie bardzo lakonicznie. „Kolesie od kiedy współdziałali przeciw mnie” – czytamy w poście. Samo ujęcie jest jednak bardzo wymowne i wskazywać ma, że Kaczyńscy pozostawali w bliskich relacjach z generałem Czesławem Kiszczakiem. W szerszej perspektywie – Kaczyńscy mieliby stosować wobec byłego prezydenta te same metody co niegdyś aparat bezpieczeństwa PRL.

Zdjęcie zdążyło już wzbudzić ogromne kontrowersje. Wałęsie zarzuca się, że chciał uderzyć w Jarosława Kaczyńskiego, z którym pozostaje w konflikcie ale tak naprawdę zaatakował jego zmarłego brata. Część internautów zdaje się jednak bronić Wałęsy.

Nawet mnie już w gimnazjum jako małolata uczyli, że jest Pan wielkim człowiekiem, ale przyjdzie taki czas kiedy będą Pana oczerniać. Nauczyciele przestrzegali mnie przed tym, że będą chcieli Panu zrobić krzywdę …. I że nie ma narodu, który lubi tak bardzo pogrążać swoich własnych bohaterów narodowych jak Polacy – napisała jedna internautka.

Pokazujesz zdjęcie,kiedy cały świat oglądać może jak chlasz z kiszczakiem wódę, a michnikowi marzy się ściślejsza współpraca,i jakoś nie widziałem Twojego sprzeciwu – skontrował internauta.

...

Zobacz również

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków

Zobacz również