Papież Franciszek jest równie krytykowany, co uwielbiany. Polskie władze w postaci PiS i jego koalicjantów, choć często odnoszą się negatywnie do jego słów i poglądów, teraz znajdują się w istnej euforii. Biskup Rzymu jasno zaznaczył swoje podejście do kluczowych dziś, także w Polsce, spraw.

Zjednoczona Prawica jest koalicją bez wątpienia konserwatywną światopoglądowo. Co do jej podejścia do gospodarki wciąż trwają zacięte spory, ale w sprawach rodziny, seksualności i wychowania dzieci nie ma miejsca na dyskusje.

Przeciwnicy władz zarzucają im bezkrytyczne wykonywanie poleceń duchowieństwa, a wychodzący jeszcze dalej z teoriami spiskowymi są zdania, iż PiS jest kontrolowany bezpośrednio z Watykanu, wypełniając misję tępienia wszelkich odstępstw od nauki Kościoła.

Jeśli chodzi o relacje PiS z obecnym papieżem, śmiało można nazwać je trudnymi. Ocieplenie wizerunku Franciszka na polskiej prawicy przyszło od samego Argentyńczyka, który wyraźnie wyartykułował swoje poglądy dotyczące aborcji.

PiS w euforii po słowach Franciszka

Już w 2016 roku podczas wizyty w Meksyku Franciszek powiedział, że dla aborcji nie ma żadnego wytłumaczenia, a jej dokonanie jako akt najwyższego egoizmu jest po prostu zbrodnią. Teraz podczas audiencji w swoim pałacu zaprezentował nam jeszcze ostrzejszą retorykę.

W świetle trwającego sporu o aborcję w naszym kraju, poparcie ze strony głowy Kościoła będzie naprawdę ogromnym zastrzykiem energii dla wszystkich walczących o całkowitą delegalizację terminacji ciąży. Franciszek porównał usuwanie płodów z wadami rozwojowymi do praktyk niemieckich nazistów.

W zeszłym stuleciu cały świat był zgorszony tym, co robili naziści, by doprowadzić do czystości rasy. Dzisiaj robimy to samo, ale w białych rękawiczkach […] Dlaczego nie widać karłów na ulicach? Bo protokół postępowania wielu lekarzy mówi: jest chory, odrzućmy go. To bolesna konstatacja, ale tak to dzisiaj działa […] To dzieciobójstwo. Aby zapewnić sobie spokojne życie, zabija się niewinnego – powiedział na spotkaniu z Forum 500 organizacji zrzeszających włoskie rodziny.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To NIE żart! Macierewicz i Janniger przyłapani W KRZAKACH
  2. Promieniowanie nad Polską? Agencja Atomistyki wydała specjalny komunikat
  3. Wizja Jackowskiego spełnia się na naszych oczach! Przykre informacje o Kaczyńskim

Jak oceniasz pontyfikat Franciszka?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

12 cytatów Jana Pawła II, które zmienią twoje spojrzenie na życie

12 zakazanych imion, których nie wolno ci nadawać swojemu dziecku

źródło: deon.pl

Zobacz również