papież
fot. flickr.com
Mikołaj Pilecki - 16 Czerwca 2018

PiS w euforii. Kilka słów papieża Franciszka zmienia wszystko

Papież Franciszek jest równie krytykowany, co uwielbiany. Polskie władze w postaci PiS i jego koalicjantów, choć często odnoszą się negatywnie do jego słów i poglądów, teraz znajdują się w istnej euforii. Biskup Rzymu jasno zaznaczył swoje podejście do kluczowych dziś, także w Polsce, spraw.

Zjednoczona Prawica jest koalicją bez wątpienia konserwatywną światopoglądowo. Co do jej podejścia do gospodarki wciąż trwają zacięte spory, ale w sprawach rodziny, seksualności i wychowania dzieci nie ma miejsca na dyskusje. Przeciwnicy władz zarzucają im bezkrytyczne wykonywanie poleceń duchowieństwa, a wychodzący jeszcze dalej z teoriami spiskowymi są zdania, iż PiS jest kontrolowany bezpośrednio z Watykanu, wypełniając misję tępienia wszelkich odstępstw od nauki Kościoła. Jeśli chodzi o relacje PiS z obecnym papieżem, śmiało można nazwać je trudnymi. Ocieplenie wizerunku Franciszka na polskiej prawicy przyszło od samego Argentyńczyka, który wyraźnie wyartykułował swoje poglądy dotyczące aborcji.

PiS w euforii po słowach Franciszka

Już w 2016 roku podczas wizyty w Meksyku Franciszek powiedział, że dla aborcji nie ma żadnego wytłumaczenia, a jej dokonanie jako akt najwyższego egoizmu jest po prostu zbrodnią. Teraz podczas audiencji w swoim pałacu zaprezentował nam jeszcze ostrzejszą retorykę. W świetle trwającego sporu o aborcję w naszym kraju, poparcie ze strony głowy Kościoła będzie naprawdę ogromnym zastrzykiem energii dla wszystkich walczących o całkowitą delegalizację terminacji ciąży. Franciszek porównał usuwanie płodów z wadami rozwojowymi do praktyk niemieckich nazistów. - W zeszłym stuleciu cały świat był zgorszony tym, co robili naziści, by doprowadzić do czystości rasy. Dzisiaj robimy to samo, ale w białych rękawiczkach [...] Dlaczego nie widać karłów na ulicach? Bo protokół postępowania wielu lekarzy mówi: jest chory, odrzućmy go. To bolesna konstatacja, ale tak to dzisiaj działa [...] To dzieciobójstwo. Aby zapewnić sobie spokojne życie, zabija się niewinnego - powiedział na spotkaniu z Forum 500 organizacji zrzeszających włoskie rodziny.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To NIE żart! Macierewicz i Janniger przyłapani W KRZAKACH
  2. Promieniowanie nad Polską? Agencja Atomistyki wydała specjalny komunikat
  3. Wizja Jackowskiego spełnia się na naszych oczach! Przykre informacje o Kaczyńskim
ZAMIANA<>jp212 cytatów Jana Pawła II, które zmienią twoje spojrzenie na życieCzytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4546,"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
jp212 cytatów Jana Pawła II, które zmienią twoje spojrzenie na życieCzytaj dalej
<>Emerytura dla matek12 zakazanych imion, których nie wolno ci nadawać swojemu dzieckuCzytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4546,"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
Emerytura dla matek12 zakazanych imion, których nie wolno ci nadawać swojemu dzieckuCzytaj dalej
źródło: deon.pl