PiS w dramatycznej panice przed ujawnieniem TEGO raportu. Czego się boją?

PiS w dramatycznej panice przed ujawnieniem TEGO raportu. Czego się boją? Źródło: Fot. Pixabay (StockSnap) - KPRM

W krajowych mediach coraz częściej słyszymy obecnie o zawrotnym tempie, w którym polepszać ma się stan polskiej gospodarki. Według wielu źródeł jest to owoc dobrej polityki Prawa i Sprawiedliwości oraz rozsądnych decyzji podejmowanych przez ministra Mateusza Morawieckiego. Wkrótce upubliczniony zostanie jednak raport, którego panicznie boi się partia rządząca. Dobitnie wskaże on bowiem, jakie są finansowe perspektywy naszego kraju oraz jaka jest jego bieżąca sytuacja.

W najbliższym czasie zaprezentowany zostanie raport Perspektywy dla Polski, stworzony przez krajowych ekonomistów oraz naukowców. Jedną z osób odpowiedzialnych za jego powstanie jest prof. Leszek Balcerowicz, który w swej karierze pełnił między innymi funkcje ministra finansów oraz prezesa Narodowego Banku Polskiego. Eksperci wskazują obecnie na fakt, iż dobra sytuacja ekonomiczna Polski może być jedynie chwilowym złudzeniem. Wielu właścicieli firm skarży się bowiem na utrudnianie ich żmudnej już pracy, coraz większe pieniądze inwestowane są w ogromne projekty, które niezmiennie wzbudzają mieszane uczucia. Nie wiadomo, jak czynniki te odbiją się na finansowej przyszłości naszego kraju.

Czego boi się PiS?

Jak wynika z zapowiedzi raportu, polityka uprawiana obecnie przez Prawo i Sprawiedliwość w przyszłości znacząco zahamuje wzrost gospodarczy. Jednocześnie niestety powiększy ogromny już dług publiczny. Prawdopodobnie pogłębi to więc jeszcze bardziej różnice między Polską oraz krajami Europy Zachodniej, do których ekonomicznego poziomu niezmiennie staramy się aspirować. Czas pokaże, czy raport realnie okaże się bezlitosny dla rządu Prawa i Sprawiedliwości. Jak na razie spędzać ma on bowiem sen z powiek partyjnych ekspertów oraz członków Rady Ministrów, odpowiedzialnych za inwestowanie publicznych pieniędzy we właściwy sposób. Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News