Posłowie Prawa i Sprawiedliwości nie muszą się na razie obawiać wpadek w sejmowych ławach podczas posiedzeń. Usunięto kamerę spoglądającą na posłów partii Jarosława Kaczyńskiego. Pozostałe nadal znajdują się na sali i będą śledzić poczynania opozycji.

Zmianę zauważył poseł PO Artur Dunin, który opublikował zdjęcia w sieci. Co ciekawe, kamera zniknęła po tym jak opozycja zwróciła się do marszałka Kuchcińskiego o udostępnienie nagrań. Posłowie twierdzą, że podczas głosowania w sprawie sędziego Zbigniewa Jędrzejewskiego na sali brakowało 19 parlamentarzystów PiS.

Platforma Obywatelska zażądała od marszałka wszystkich nagrań i nagle okazało się, że kamera obserwująca posłów PiS, zniknęła. Póki co, nie wróciła na miejsce. Oznacza to, że trudno będzie ustalić co robią w trakcie sejmowych posiedzeń.

Z oświadczenia Kancelarii Sejmu wynika, że że nie zepsuła się kamera nad ławami Prawa i Sprawiedliwości, tylko nad miejscami, gdzie siedzi opozycja. I dlatego, w miejsce uszkodzonego urządzenia, wysłanego do naprawy w Anglii, przełożono kamerę znad miejsc zajmowanych przez klub PiS. Wiadomo też, że kamery nie ma od około półtora miesiąca.

Opozycja zaczęła przyglądać się głosowaniom po tym jak Małgorzata Zwiercan i Kornel Morawiecki złamali prawo. Posłanka Kukiz’15 głosowała za kolegę, który był nieobecny. Morawiecki najpierw kłamał, że nie prosił Zwiercan o pomoc, a potem przyznał, że chciał, by oddała za niego głos. Marszałek senior przekonywał, że działanie nie było zgodne z prawem, ale było zgodne z jego wolą i moralnością.

dunin1 dunin2 dunin3 dunin4

kamery

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

Zobacz również