PiS sam się zniszczy? Właśnie złożyli projekt ustawy, który doprowadzi do rozłamu

PiS sam się zniszczy? Właśnie złożyli projekt ustawy, który doprowadzi do rozłamu

Nowy, szokujący projekt Prawa i Sprawiedliwości sprawił, że w partii rządzącej doszło do rozłamu. Wniosek wpłynął właśnie do Sejmu, a posłowie zajmą się nim na najbliższym posiedzeniu. 

Jarosław Kaczyński wywołał konsternację i posłów i społeczeństwa, kiedy oświadczył, że zamierza obniżyć wynagrodzenie parlamentarzystów o 20 procent. Jego decyzja nie spodobała się wielu posłom, którzy nie chcą się pożegnać z 1/5 swojego dotychczasowego wynagrodzenia.

Wynagrodzenia posłów pójdą w dół, konflikt w szeregach PiS przybiera na sile

Decyzja Jarosława Kaczyńskiego o obniżeniu ich pensji jest przyczyną rozłamu w partii. Wielu posłów krytykuje prezesa za podjęcie takiej decyzji, część z nich jawnie, a część gdy gasną flesze. Mimo to, zarząd Prawa i Sprawiedliwości zdecydował się złożyć dzisiaj wniosek do Sejmu. - Składamy ten wniosek, on będzie procedowany na najbliższym posiedzeniu Sejmu i w krótkim czasie wejdzie w życie - powiedział Ryszard Terlecki. Najbliższe posiedzenie, na którym rozpatrywany będzie ten projekt odbędzie się od 8 do 11 maja. Dziennikarze dopytywali Terleckiego, czy zwołają dodatkowe posiedzenie w sprawie projektu, który wywołał podziały w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.
Następny artykuł