Prawo i Sprawiedliwość uległo żądaniom Grupy TVN i fragmenty programu „Kropka nad i” zostały usunięte z wyborczego spotu, w którym formacja przekonywała do swoich obietnic i alarmowała o głodujących dzieciach w Polsce.

Kilka dni temu informowaliśmy o sporze pomiędzy formacją Jarosława Kaczyńskiego i Grupą TVN. Źródłem konfliktu było wykorzystanie fragmentów programu należącego do telewizji TVN bez jej zgody w politycznym spocie Prawa i Sprawiedliwości, w którym formacja przekonywała, że „dzieci to nie koszty, to najlepsza inwestycja”. W spocie poruszony został problem głodujących dzieci m.in. przy pomocy fragmentu programu publicystycznego „Kropka nad i” z udziałem Moniki Olejnik i Stefana Niesiołowskiego, który sprzeczał się z dziennikarką na ten temat zaprzeczając wszystkiemu.

Tuż po publikacji spotu w sieci głos zabrał przedstawiciel Grupy TVN publicznie domagając się poszanowania dla praw autorskich i usunięcia fragmentów programu „Kropka nad i” z politycznego spotu formacji Kaczyńskiego. Telewizja oraz dziennikarka Monika Olejnik, której głos wykorzystano w spocie, tłumaczyli swoje żądania prawem autorskim oraz brakiem zgody na wykorzystywanie ich pracy w politycznych rozgrywkach.

Oryginalną wersję spotu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, która została usunięta z sieci, zastąpiła opublikowana w piątek wieczorem wersja już bez fragmentów programu należącego do Grupy TVN.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!


bh, źródło: onet

...

Zobacz również