Od tygodni pojawia się to pytanie – co zrobi PiS, jeśli partia nie zdoła dogadać się z prezydentem? Według polityków odpowiedź wydaje się jasna: wystawi nowego kandydata. Partia ma już nawet mieć swojego nowego kandydata, który ma pogonić obecnego prezydenta.

Zdaniem Bogdana Borusewicza, wicemarszałka Senatu, formacja Kaczyńskiego ma już plan na utrącenie Andrzeja Dudy. Jeżeli rozmowy z prezydentem i próby dogadywania się spełzną na niczym, formacja rządząca ma już plan na to, jak pozbyć się niewygodnego polityka. Borusewicz jest zdania, że miejsce Dudy zastąpi Stanisław Karczewski, marszałek Senatu.

Myślę, że możliwością rozwiązania problemu z prezydentem Dudą byłoby wskazanie marszałka Senatu jako kandydata na prezydenta Warszawy. Potem Stanisław Karczewski mógłby być alternatywą dla Andrzeja Dudy przy najbliższych wyborach prezydenckich – przekonuje Borusewicz.

Jak mówi wicemarszałek, ta batalia to nie tylko chęć odpłacenia Dudzie za jego opór wobec PiS, ale także polityczne „być albo nie być” dla Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o większość w Sejmie, którą PiS co prawda partia ma, ale ta nie jest tak wielka, by przegłosowywać prezydenckie weta.

Jeśli nie porozumieją się w kwestii sądownictwa, jeśli prezydent nie ustąpi i nie podporządkuje się Kaczyńskiemu, to dla mnie jest to jasne. PiS ma tylko kilka głosów w Sejmie więcej, to za mało, by przełamać prezydenckie weta – mówi wicemarszałek.

źródło: fakt.pl

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]


Pamiętacie pierwszego "Big Brothera"? Tak zmienili się uczestnicy programu [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również