Zwolennicy partii rządzącej nie mogą wyjść z zadziwienia. Działacz PiS swoją istotną decyzją w oburzający sposób uczcił pamięć ogromnego zwolennika… polityki Adolfa Hitlera.

W ramach dekomunizacji nazw polskich ulic oraz placów niezmiennie dochodzi do kontrowersyjnych sytuacji. Czasami bowiem „bohaterowie”, których nazwiska widnieją w nowych adresach, wywołują jeszcze większe emocje niż ich poprzednicy.

– PiS uczcił właśnie ulicą chorobliwego antysemitę i fana Adolfa Hitlera. Łódzki wojewoda administracyjnym ukazem nadał ulicę Kazimierzowi Kowalskiemu – napisał na swym profilu na Facebooku Adrian Zandberg, naświetlając przedziwną decyzję władz.

ZOBACZ TAKŻE: Opozycja go nienawidzi. W poniedziałek będzie ministrem w rządzie Morawieckiego

Szokująca decyzja władz

– „Zabito Żyda, to brawo!” – to słowa Kowalskiego. Wygłosił je na łódzkiej Radzie Miejskiej po tym, jak młody faszysta zamordował na ulicy przechodnia. Kowalski próbował przeforsować w Łodzi zakaz pracy dla Żydów w urzędach i odebranie im praw politycznych. Jeszcze u schyłku lat trzydziestych wychwalał „rządy narodowe” Hitlera i twierdził, że „znalezienie się nasze w przeciwnym obozie wojennym niż faszystowskie Włochy byłoby dla nas prawdziwą tragedią”. Według PiSowskiego wojewody herszt łódzkiej skrajnej prawicy, zapowiadający, że mniejszość żydowską „zetrze z powierzchni ziemi” – to bohater godny uczczenia – tłumaczył członek partii Razem.

– Jeśli Mateusz Morawiecki nie zmieni natychmiast wojewody łódzkiego, to weźmie polityczną i moralną odpowiedzialność za ten skandal – dodał także działacz, w czym poparło go wielu oburzonych internautów.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński tarza się ze śmiechu. Schetyna z makijażem jak nastolatka

Adrian Zandberg ostro na Facebooku
Fot. Facebook

10 znanych marek, które zbiły fortunę na współpracy z nazistami


Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

...

Zobacz również