W czasie, kiedy partia rządząca umacnia swoją pozycję w sejmie, ta informacja jest dość zaskakująca. Klub parlamentarny PiS, który co pewien czas wyrywa kolejnych posłów innym ugrupowaniom, właśnie zmniejszył się o jednego członka.

Utrata posła jest dla obozu władzy z pewnością dość bolesna. Jest to bowiem kolejna przeszkoda na drodze do uzyskania wystarczającej większości sejmowej, by ignorować weta prezydenta lub zmienić konstytucję.

W środę z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości wykluczony został najmłodszy parlamentarzysta obecnej kadencji, Łukasz Rzepecki. Jego wyrzucenie z ugrupowania poprzedziło zawieszenie w prawach członka partii. Wszystko spowodowane jest wielokrotną krytyką działań obozu rządzącego. Ostatnio Rzepecki zagłosował za uchyleniem immunitetu jednemu z posłów PiS, Dominikowi Tarczyńskiemu.

Już wcześniej poseł był pytany o przejście do ugrupowania Kukiz’15. Początkowo nie deklarował niczego z całą pewnością, chociaż mówił, że rozważa tę opcję. Zachęcał go do zresztą sam lider ruchu – Paweł Kukiz.

– Zapraszam go do siebie. Zaimponował mi, kiedy postawił się PiS. Właśnie takich szukamy. To młody buntownik, prawdziwy ideowiec i bliski jest mu też system prezydencki. Zapraszamy do nas – powiedział Kukiz o Rzepeckim.

W piątek plotka została oficjalnie potwierdzona. Poseł Łukasz Rzepecki został członkiem klubu parlamentarnego Kukiz’15.

– Niestety PiS oderwało się od rzeczywistości. Nie chciało realizować programu proobywatelskiego i propaństwowego, dlatego zdecydowałem się na przejście do partii Pawła Kukiza – powiedział na wspólnej konferencji z liderem ugrupowania Łukasz Rzepecki.

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu


Jak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]

Źródło: wiadomosci.dziennik.pl

...

Zobacz również

Zobacz również