Znaleziono teczkę współpracownika Kaczyńskiego. Już wiadomo, kto działał na rzecz służb PRL

Znaleziono teczkę współpracownika Kaczyńskiego. Już wiadomo, kto działał na rzecz służb PRL

PiS może stracić wielu wyborców po ostatniej aferze ze spółką Srebrna. Okazuje się, że jeden ze współpracowników prezesa partii działał w porozumieniu ze służbami PRL. To kolejna zła wiadomość dla obozu rządzącego. Znaleziono teczkę mężczyzny.

PiS w ostatnich dniach musi sobie radzić z wieloma problemami wizerunkowymi. Powiązania Jarosława Kaczyńskiego ze spółką Srebrna z pewnością rozwścieczyły część elektoratu, a w sprawie wciąż pojawiają się nowe wiadomości. Teraz dowiadujemy się, że partię czekają kolejne kłopoty. Okazuje się, że jeden z ważniejszych "bohaterów" afery mógł być zamieszany we współpracę ze służbami Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Skąd wzięły się kolejne informacje o sprawie, która zajęła pierwsze strony gazet w ostatnim czasie? Okazuje się, że chodzi o Kazimierza Kujdę. Przez wiele lat działał on jako prezes spółki Srebrna, a ostatnio został oskarżony o współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa. Do tych doniesień po czasie odniósł się sam zainteresowany. Znaleziono teraz jego teczkę.

PiS – kolejne problemy partii

Wieloletni rządzący spółką miał ukrywać przed swoim najbliższym wspólnikiem, którym był Jarosław Kaczyński, swoją przeszłość. Mężczyzna zdawał sobie sprawę, że w obliczu ujawnienia taśm opisujących szczegóły afery, fakty te mogą znacznie utrudnić życie prezesowi. Znany jest on przecież z radykalnego odcinania się od jakichkolwiek powiązań z komunistycznymi służbami i rządem. Co ciekawe, Kujda po ostatnich wyborach parlamentarnych wygranych przez 
PiS, objął funkcję prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Bardzo ważny jest fakt, że to jedyne tak wysokie stanowisko w państwie, którego nie obowiązuje lustracja. Może to oznaczać, że Kaczyński zdawał sobie sprawę z przeszłości swojego wspólnika, jednak chciał zatuszować niewygodne fakty.

PiS – "zetka" została odtajniona

Informacje o współpracy Kujdy z SB pojawiły się w związku z odtajnieniem tak zwanego "zbioru zastrzeżonego". Okazało się w nich, że mężczyzna współpracował ze służbami w latach 1979-1987, choć zaprzestania współpracy prezes Srebrnej zażądał już w 1983 roku. Informacje ze zbioru IPN-u zostały odtajnione jeszcze w 2017 roku, jednak pojedyncze dokumenty wciąż są interpretowane i dokładnie przeglądane przez specjalistów od spraw lustracji.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Kazimierz Kujda pracował w Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska od 1998 roku. Wielokrotnie bywał jego prezesem, w latach 2000-2002, 2006-2008 i od 2017. Spółką Srebrna rządził natomiast w latach 1995-1998 i 2008-2015.

W związku z ujawnieniem taśm dotyczących powiązań Jarosława Kaczyńskiego z działaniami biznesowymi pojawiły się także informacje na temat jego współpracowników. Jednym z nich jest właśnie Kujda. Dziennikarze dowiedzieli się, że mógł on pomagać Służbie Bezpieczeństwa. Śledztwo mediów pokazało, że plotki te są prawdziwe, a po pewnym czasie potwierdził je sam zainteresowany. Oznacza to, że PiS może wpaść w kolejny kryzys wizerunkowy, z którego może być trudno wyjść zwycięsko.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mąż Bogumiły Wander woził ją na spotkania z kochankiem. Poznajcie szczegóły romansu
  2. Jak schudła Agnieszka Chylińska? Gwiazda zaskoczyła swoim szczerym wyznaniem
  3. Współpracownicy Szelągowskiej „padali jak muchy”. Widzowie poznali kulisy
  4. Wiadomość przekazana przez TVP przeraża. Wraca koszmar ws. dziecka zamkniętego w pralce
  5. Gwiazdor Big Brothera po latach zrobił karierę. I nagle zniknął
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: Na Temat Następny artykuł