Beata Szydło i jej ekipa zaliczyła ostatnio kilka wpadek. Szczególnie bolesne dla Polaków było opieszałe działanie premier po nawałnicach, jakie przeszły nad Polską. Jarosław Kaczyński razem z najbliższymi współpracownikami postanowił więc przygotować partię na zmianę w rządzie. Już wiadomo, kto wskoczy do niego za Szydło.

Nie ulega wątpliwości, że jedną z najbardziej poważanych w PiS osób jest były prezes BZ WBK, Mateusz Morawiecki. Wicepremier i szef dwóch resortów to osoba, która cieszy się specjalnymi względami u prezesa partii. Media już nazwały plan, który ma zostać wdrożony w czasie rekonstrukcji rządu – „Projekt Morawiecki”.

Ten zakłada, że w wypadku rekonstrukcji rządu Beata Szydło zostanie usunięta z funkcji premiera, a na jej miejsce wkroczy właśnie Morawiecki. Jak oceniają jednak politolodzy i eksperci od wizerunku, przed Morawieckim jeszcze długa droga, by został pełnokrwistym premierem.

Wszystko przez to, że w oczach społeczeństwa uchodzi raczej za sztywnego technokratę, a nie polityka „dla ludzi”. Zanim więc wicepremier „awansuje na stanowisko wyżej”, czeka go wizerunkowa zmiana. Nad tą, jak informują politycy z PiS, Morawiecki już ma pracować.

Kiedy dojść ma do rekonstrukcji? W partii przodują dwa stanowiska – według jednego dokona się to po wyborach samorządowych. Według drugiego – Morawiecki będzie twarzą PiS dopiero w wyborach w 2019 roku. Wiadomo też, że po odejściu Szydło, obecną premier czekałaby posada marszałek Sejmu albo posadka w administracji Brukseli.

źródło: wp.pl

...

Zobacz również