Rząd PiS sypnie kasą! Trzynastki, 500 dla seniorów

Rząd PiS sypnie kasą! Trzynastki, 500 dla seniorów

Prawo i Sprawiedliwość szykuje się na wybory. Widać to wyraźnie w najnowszych zapowiedziach i przeciekach medialnych. PiS planuje sypnąć kasą dla seniorów i emerytów i to jeszcze przed wyborami samorządowymi. Tym razem 500 plus powędruje do najstarszych Polaków.

Do takich informacji dotarły media, chociaż oficjalnie w szeregach partii rządzącej dotąd ich nie potwierdzono. Wstępnie mówiło się o tym, że dodatki dla seniorów mają być opracowane i uruchomione przed najbliższymi wyborami parlamentarnymi. - Z pewnością przed wyborami parlamentarnymi nastąpi znaczący ruch, który poprawi sytuację materialną seniorów - mówił wicemarszałek PiS Ryszard Terlecki.

PiS sypnie kasą: nowy program, nawet 500 plus dla seniorów

Najwyraźniej jednak w szeregach partii rządzącej uznano, że o wyborców trzeba postarać się już teraz, w okresie przed kampanią samorządową. Dlaczego podjęto taką decyzję? Może to być związane choćby z faktem spadających ostatnio notowań PiS w sondażach. Niemniej jednak media dotarły do informacji, z których wynika, że dodatki - i to nie małe - mają zostać przegłosowane jeszcze przed wyborami samorządowymi. Po ich przegłosowaniu pierwsze dodatkowe pieniądze mają popłynąć do seniorów jeszcze przed Bożym Narodzeniem 2018 roku. Rząd PiS szykuje już od pewnego czasu cały pakiet świadczeń i dodatków, które mają popłynąć do seniorów, emerytów i rencistów. Prócz tych, które mają być głosowane w najbliższym czasie, rząd zapowiedział także wprowadzenie specjalnej minimalnej emerytury dla matek niepracujących zawodowo, jeśli wychowują co najmniej czwórkę dzieci.

Na jakie świadczenia mogą liczyć seniorzy?

Jeszcze przed Bożym Narodzeniem 2018 roku do polskich seniorów ma trafić przynajmniej część z świadczeń, które rząd zamierza uchwalić. Wśród nich można wymienić m.in. 13 emeryturę, dodatek do emerytury w wysokości od 100 do nawet 500 zł oraz zwolnienie z podatku PIT. Media nieprzychylne rządowi zwracają uwagę, że projekty, które PiS ma teraz wprowadzić w życie, de facto "ukradł" partiom opozycyjnym. Pomysł "trzynastki" dla emerytów jest pomysłem, który w ubiegłym roku przedstawiła Platforma Obywatelska. Pomysł zwolnienia emerytów z PIT (wszakże emerytury i tak w znacznym stopniu wypłacane są z podatków) przedstawiło z kolei Polskie Stronnictwo Ludowe. PSL zbierał nawet podpisy pod obywatelskim projektem ustawy w tej sprawie, został on jednak odrzucony przez partię rządzącą. Teraz PiS zamierza przeprowadzić te projekty jako własne. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. W parlamencie rozpętało się piekło! "Uderzenie W PYSK od Kaczyńskiego"
  2. Koniec spekulacji. Rzecznik PiS ujawnia prawdziwy stan zdrowia Kaczyńskiego
  3. Skandal wokół Morawieckiego. Myślał, że nikt nie zauważy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News