To musiał być wyjątkowo dotkliwy cios. Działania PiS zostały poddane konstruktywnej krytyce. Nie podjął się jej jednak nikt z czołowych działaczy opozycji a dawny współpracownik Jarosława Kaczyńskiego.

Do tej pory Jan Olszewski pozostawał w ciepłych stosunkach z obozem rządzącym. Były premier postanowił jednak opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu, który dzieli PiS. Przyznał, że rozumie decyzję Andrzeja Dudy o zawetowaniu dwóch z trzech ustaw, które znalazły się na jego biurku.

Prezydent jest przecież doktorem prawa. Wystarczy wspomnieć, że w jednym miejscu jest mowa o trzech, a w innym o pięciu sędziach kandydatach do Sądu Najwyższego. To niemal szkolny błąd! – mówił Olszewski w rozmowie z „Super Expressem”.

Poparcie dla prezydenta, choć dotkliwe, nie jest tym, co w słowach byłego premiera mogło najbardziej zaboleć PiS. Olszewski porównał partię z poprzednią ekipą rządzącą. Przyznał, że nadal ustawy przepychane są na szybko i w niedbały sposób.

Takie przepychanie ustaw w ekspresowym tempie, kolanem, znamy z poprzedniej kadencji. Szkoda, że PiS praktyk tych nie zmienił – stwierdził były premier.

źródło: WP Wiadomości

Zobacz również