PiS
Wikimedia commons
Bartłomiej Chudy - 25 Lutego 2019

Nagłe spotkanie w PiS na Nowogrodzkiej. Zbliża się kolejny kryzys dla PiS?

Kierownictwo PiS spotkało się w "centrali" partii przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. "Super Express" donosi, że w biurze prezesa Jarosława Kaczyńskiego stawili się dziś m. in. premier Mateusz Morawiecki, ministrowie Anna Zalewska, Elżbieta Rafalska, czy szef "Solidarności" Piotr Duda. Co było tematem spotkania?

W PiS opadły już emocje po ostatniej konwencji partii. Echa deklaracji sprzed kilku dni wybrzmiewają do dziś. Sam Jarosław Kaczyński obiecał rozszerzenie programu 500 plus, obejmując także pierwsze dziecko, czy 13-ste emerytury dla każdego seniora.

W rządzie zdają sobie jednak sprawę, że nie samymi obietnicami zdobywa się poparcie polityczne. Choć te PiS utrzymuje cały czas bardzo wysokie (ok. 40 proc. według ostatniego sondażu dla "Do Rzeczy"), to pozostają kwestie rozpalające polskie społeczeństwo.

Zebranie PiS na Nowogrodzkiej. Co było przyczyną spotkania polityków?

Jedną z nich są problemy w polskiej oświacie. Przed polską szkołą nie tylko wyzwanie "podwójnego rocznika", ale i ryzyko masowego strajku nauczycieli. "SE" cytuje szefa Związku Nauczycielstwa Polskiego, który zapowiada wszczęcie strajku w kulminacyjnym okresie wiosennym.

- Tylko zdecydowany strajk w czasie egzaminów może spowodować, że rząd zacznie z nami rozmawiać i traktować poważnie edukację – mówił szef Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomir Broniarz.

Nauczyciele w całej Polsce nie uzyskali satysfakcjonującej obietnicy resortu Anny Zalewskiej ws. podwyżek płac.

Mimo napiętej sytuacji rozmowy w siedzibie PiS, jak pisze Se.pl, przebiegły spokojnie i w dobrej atmosferze.

- Rozmowy budujące, w tonie dialogu społecznego – cytowała minister Rafalska zaraz po opuszczeniu biura PiS na Nowogrodzkiej gazeta.

W sprawie rozmów wypowiedziała się też rzeczniczka PiS, Beata Mazurek.

- Uzyskano porozumienie w kilku ważnych kwestiach. Spotkanie w którym poruszono wiele spraw przebiegało w przyjaznej atmosferze. jego efektem będzie także powołanie zespołu rządowo-związkowego , który będzie pracował nad rozwiązaniem problemów istotnych dla obu stron – stwierdziła Mazurek.

źródło: Super Express, Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News