Co się dzieje w PiS? Wszystkie spotkania nagle odwołane

Co się dzieje w PiS? Wszystkie spotkania nagle odwołane

Wiadomość z ostatniej chwili przekazuje portal Onet.pl powołując się na Radiową Agencję Informacyjną. Jak wynika z informacji przekazywanych przez media, PiS niespodziewanie decyduje się na odwołanie kluczowych spotkań międzynarodowych.

Odwołane zostało wspólne posiedzenie prezydiów Sejmu RP i niemieckiego Bundestagu. Miało mieć ono miejsce dziś w Niemczech. Prezydia niższych izb parlamentów Polski i Niemiec miały spotkać się w na zamku Hambacher w Neustadt w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat.

PiS odwołuje kluczowe spotkania międzynarodowe

Spotkania polskich i niemieckich parlamentarzystów zostały odwołane w ostatniej chwili. Jak poinformował Bundestag, który występował w roli gospodarza, spotkanie zostało odwołane z inicjatywy strony polskiej. Natychmiast poinformowani zostali dziennikarze akredytowani przy wydarzeniu. Biuro prasowe Bundestagu podało, że spotkanie zostało odwołane przez polski Sejm "z powodu sytuacji wewnętrznej". W spotkaniach z niemieckimi przedstawicielami parlamentu udział mieli wziąć m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz wicemarszałkowie Beata Mazurek, Ryszard Terlecki i Małgorzata Kidawa-Błońska. Miało to być już 10 spotkanie w takich formacie.

Sytuacja w PiS bardzo niepokojąca

W partii rządzącej dzieje się ostatnio bardzo wiele. Sytuacja jest niepokojąca, bowiem wzmaga się wrażenie pewnej przypadkowości działań. W poniedziałek do dymisji podał się minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Między rządem a Komisją Europejską trwają rozmowy w sprawie procedury praworządności, jaka jest wobec naszego kraju prowadzona. Wszystko wskazuje na to, że rozmowy będą się przeciągać i nie przynoszą większych przełomów i zmian. We wtorek z samego rana media obiegła zaskakująca informacja o zwolnieniach w polskiej armii. Minister Błaszczak złożył z urzędu Inspektora Marynarki Wojennej kadm. Mirosława Mordela. Wszystko to dzieje się w momencie dość szczególnym, bo poprzedzającym wybory samorządowe, które PiS bardzo chciałby wygrać. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Przypadkiem ujawniono największy strach Kaczyńskiego
  2. Co się dzieje? Niemcy zamykają granicę z Polską
  3. Spektakularna dymisja, Błaszczak w furii. "To zemsta"
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News