Sondaż CBOS zaskoczy chyba nawet Kaczyńskiego. PiS zgarnia wszystko, a Wiosna pod progiem

Sondaż CBOS zaskoczy chyba nawet Kaczyńskiego. PiS zgarnia wszystko, a Wiosna pod progiem Źródło: screen/youtube/Telewizja Republika

PiS ma powody do radości. Właśnie opublikowano najnowszy sondaż CBOS, z którego jasno wynika, że partia rządząca ma bardzo dużą przewagę nad konkurentami w nadchodzących wyborach.

PiS miał powody do obaw. Ostatnie sondaże wskazywały na to, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego może zwyciężyć Koalicja Europejska. Partia rządząca nastawiła się na zaciętą walkę o głosy wyborców. Okazało się jednak, że ostatnie doniesienia są bardzo optymistyczne dla PiS. Nawet sam prezes wydaje się bardzo zaskoczony.

Tego nikt się nie spodziewał. Jarosław Kaczyński był przygotowany na to, że być może Polacy wybiorą do Parlamentu Europejskiego konkurencyjne ugrupowanie. Koalicja Europejska i Wiosna Roberta Biedronia rosły w siłę. Najnowszy sondaż CBOS wyraźnie pokazał, że Polacy wciąż są przychylni partii rządzącej. 

Polacy wciąż popierają PiS. Zjednoczona Prawica liderem najnowszego sondażu CBOS

Według oficjalnych doniesień, Zjednoczona Prawica pod wodzą PiS może liczyć na 42- procentowe poparcie polskiego społeczeństwa. Jest to bardzo dobry wynik. Nawet Jarosław Kaczyński nie liczył na tak wiele. Wygląda na to, że Polacy postanowili dać szansę "dobrej zmianie".

Zjednoczona Prawica ma dość dużą przewagę na drugą w rankingu Koalicją Europejską. Największy przeciwnik PiS może liczyć na 26-procentowe poparcie. Do Parlamentu Europejskiego dostanie się również, zgodnie z danymi opublikowanymi przez CBOS, partia Kukuiz'15. Popiera ją 26 procent obywateli.

Ogromne zaskoczenie. Wiosna Roberta Biedronia pod progiem

Ogromnym zaskoczeniem jest wynik partii Roberta Biedronia. Nowe ugrupowanie polityczne Wiosna miało być ważnym graczem na politycznej scenie. Okazuje się jednak, że w sondażu przedwyborczym znajduje się pod progiem. Według CBOS Biedroń nie przekroczy 5-procentowego progu. 

Polacy spodziewali się, że partia rządząca nie będzie już notowała sukcesów. Zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego miały paść łupem Koalicji Europejskiej, która była widziana jako poważne zagrożenie dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Według najnowszego sondażu PiS może odetchnąć z ulgą. Wiele wskazuje na to, że politycy partii rządzącej mogą liczyć na znaczące poparcie społeczeństwa.

źródło: Na Temat

Następny artykuł