Prawo i Sprawiedliwość znalazło sposób na to, by ukarać opozycję w Sejmie. Mówiąc wprost, posłowie Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, a nawet Kukiz’15 po wprowadzeniu tego prawa znajdą się w strefie kontroli partii rządzącej. Podnoszone są już głosy sprzeciwu, które PiS zbywa jedynie złowieszczym śmiechem.

Mowa o nowelizacji prawa dotyczącego wykonywania mandatu posła i senatora, którą przedstawił poseł formacji Jarosława Kaczyńskiego Andrzej Matusiewicz. Teraz ma być znacznie większy rygor.  Dotąd można było obniżyć uposażenie za złamanie regulaminów Sejmu, Senatu i Zgromadzenia Narodowego. Teraz kary będą wlepiane nawet za „naruszenie powagi” danej izby.

– Wprowadzamy również możliwość obniżenia uposażenia za naruszenie powagi Sejmu, Senatu i Zgromadzenia Narodowego, dlatego że były takie zachowania, które nie przystoją tym Izbom. Dochodziło nawet do naruszenia nietykalności cielesnej, obraźliwych okrzyków, nieraz grupowych – tłumaczył Matusiewicz.

Opozycja zawrzała

Zmiany, które chce wprowadzić PiS, rozwścieczyły opozycjonistów. Posłowie partii niechętnych obecnej władzy wskazują, że określenie użyte w nowelizacji o „naruszeniu powagi” którejś z izb jest bardzo subiektywne i nie da się sprawiedliwie ocenić, czy doszło do złamania przepisu. Choć poseł PiS przekonywał, że sprawa „dotyczy członków wszystkich klubów” i „każdy będzie karany w równej mierze”, opozycji nie chce się w to wierzyć. Jak przekonują jej posłowie i senatorowie, niemożliwe, by mieli zostać poddani takiej samej kontroli, jak parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości.

Może być jeszcze gorzej

Jak podkreślił Matusiewicz, to dopiero pierwszy krok do tego, by zmienić regulamin Sejmu i Senatu. Wygląda na to, że PiS przepchnie nowelizację, by móc mścić się na opozycji, która tak dotkliwego ciosu nie otrzymała już dawno. A potem może być jeszcze gorzej. Politykom opozycji naprawdę może nie być do śmiechu.

– Te uregulowania będą rozszerzone i uszczegółowione w uchwale w sprawie zmiany regulaminu Sejmu i Senatu. To jest pierwszy projekt, który jest niezbędny, żeby powstał projekt uchwały w sprawie zmian w regulaminie – podkreślił poseł Prawa i Sprawiedliwości.

źródło: dziennik.pl

"Kulson" celebrytą? Warszawski policjant podbija sieć [MEMY]


Ale Meksyk! Najlepsze memy po meczu reprezentacji

...

Zobacz również