PiS patrzył na ręce PO. Właśnie ujawniono, kto naprawdę stoi za tym wszystkim

PiS patrzył na ręce PO. Właśnie ujawniono, kto naprawdę stoi za tym wszystkim Źródło: fot. wikipedia.org

PiS cały czas oskarża PO o to, że podczas swoich rządów doprowadziło do rozprzestrzeniania się mafii VAT-owskich. Jednak politycy zapominają, że sami byli zaangażowani w powstanie tej ustawy.

PiS w ostatnich czasach znalazł się w naprawdę trudnej sytuacji. Przez to aktualny rząd za wszelką cenę chce udowodnić Polakom, że jest jedynym ratunkiem dla naszego kraju. Robi to poprzez ciągłe oskarżanie swoich przeciwników o coraz to większe zaniedbania i machlojki. Swojego czasu główną bronią PiS byłą afera Amber Gold, jednak kiedy temat stracił na zainteresowaniu, to trzeba było szukać kolejnego asa w rękawie. Padło na ustawę, która według obecnego rządu doprowadziła do powstania luki w VAT. Jednak politycy Jarosława Kaczyńskiego zapomnieli o jednym, ale jakże istotnym szczególe.

PiS kopie dół pod samym sobą

Chodzi oczywiście o ustawę, która znosiła sankcje za zaniżenie należnego podatku VAT i wprowadzała trzymiesięczny okres na jego rozliczenie. To właśnie te zapisy miały doprowadzić do tego, że w Polsce zaczęły prężnie rozwijać się mafie, które wzbogacały się na przekrętach związanych z podatkiem VAT. Ustawa została przegłosowana w 2008 roku, podczas gdy u władzy było PO. Według PiS to sprawia, że ówczesny rząd jest odpowiedzialny za powstanie gigantycznej luki w odprowadzaniu tego podatku. Jednak pomija się fakt, że to właśnie politycy obecnego obozu władzy stali za przygotowaniem projektu tejże ustawy. - Zniesienie sankcji było już przygotowane przez Zytę Gilowską w rządzie PiS. Projekt tej ustawy był przyjęty przez rząd PiS w czerwcu 2006 r. Jak nasza ustawa była głosowana przez Sejm latem 2008 r. to oczywiście wszyscy obecni na sali sejmowej posłowie PiS za nią głosowali, łącznie z Jarosławem Kaczyńskim i Beatą Szydło - mówił Jacek Rostowski.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Według informacji podanych przez Fakt, pomysł na wprowadzenie omawianych zmian, które miały doprowadzić do finansowej katastrofy powstały jeszcze w 2005 roku podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości. Fakt, że politycy nie chwalą się tym, nie powinien nikogo dziwić, ponieważ ciężko oczekiwać, że posłowie będą donosili sami na siebie. Jednak im mocniej PiS uderza w PO, tłumacząc się luką VAT, to tym bardziej szkodzi sam sobie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rydzyk szczuje słuchaczy w programie na żywo! Duchowny przebił samego siebie
  2. Miało się nie wydać przed wyborami! Kuchciński właśnie wbił gwóźdź do trumny Kaczyńskiego
  3. Beata Szydło ostatecznie pogrążona! Jak może patrzeć wyborcom w twarz?!
  4. Znaki zodiaku, które są prawdziwymi BESTIAMI w łóżku
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News