PiS roztrwoni FORTUNĘ. Na co? Na własnych polityków

PiS roztrwoni FORTUNĘ. Na co? Na własnych polityków Źródło: fot. wikipedia

O tym, jak PiS zarządza budżetem Państwa, są podzielne zdania. Ich ostatnia decyzja o przeznaczeniu fortuny na swoich polityków spowodowała falę skrajnych emocji. SOP otrzyma miliony złotych dodatkowego budżetu. Czy słusznie?

Jeżeli wierzyć doniesieniom Super Express, około 90 funkcjonariuszy złożyło wnioski o rezygnację z pracy dla Służby Ochrony Państwa. Powód? Zamiast porządnej podwyżki, dostali gorszowe propozycje. MSWiA jest w poważnych kłopotach, mają za mało personelu. PiS postanowił podwyższyć budżet służby o kolosalne 326.9 mln złotych. Na to zareagowała opozycja, która twierdzi, że to faworyzowanie SOP-u. Politycy PiS mają wielki problem. Braki w kadrach są coraz poważniejsze. Według doniesień, po likwidacji Biura Ochrony Rządu, SOP równocześnie z większymi uprawnieniami miał dostać także więcej obowiązków. Wraz z tym wzrósł budżet dla SOP, niestety nie dotyczyło to pensji pracowników. Czy można się dziwić, że brakuje im personelu?

Na co pójdzie wyższy budżet SOP?

Jak twierdzi wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński, resort skupi się największym problemie, czyli na naborach nowych funkcjonariuszy. Planuje się wzrost wysokości dwóch dodatków do uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy do 75% oraz dodatkowe 326,9 mln zł na wydatki przeznaczone dla SOP przez 9 lat. Trudno odmówić opozycji pewnej racji w tezie o faworyzowaniu Służby Ochrony Państwa przez PiS. W czerwcu premier Morawiecki podpisał już rozporządzenie, które miało podnieść pensję funkcjonariuszy SOP. Zamiast dać im o 122 zł więcej jak planowano, podwyżka wyniosła ostatecznie aż 1036 zł. Jeżeli ustawa o wyższym budżecie dla SOP wejdzie w życie, będzie to kolejna fala podwyżek dla funkcjonariuszy. Ci zaś ochraniają przede wszystkim polityków PiS, których zarówno w parlamencie, jak i na licznych stanowiskach jest obecnie najwięcej. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kamera TVP nie zdążyła tego ominąć! Andrzej Duda musiał na to patrzeć
  2. Kaczyński dostanie szału. Polityk PiS zdradził, jak dostaje się pracę w spółkach
  3. Wielka akcja służb pod Warszawą. Zatrzymano znienawidzonego prezydenta miasta
  4. Morduje bezbronne zwierzęta z uśmiechem na twarzy. "Zabijam jedną fokę tygodniowo, kocham je"
  5. Granice żenady przekroczone. Czołowy poseł PiS pomylił gwiazdę Rock'a z żołnierzem wyklętym
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News