PiS ROZPADŁ się na dwie połowy! Ogromne starcia w obozie rządzącym

PiS ROZPADŁ się na dwie połowy! Ogromne starcia w obozie rządzącym

Rekonstrukcja rządu, której drugi etap zakończył się na początku tego roku, podzieliła PiS i jego elektorat. Dymisje ministrów nie przez wszystkich dotąd popierających partię Kaczyńskiego zostały przyjęte ze zrozumieniem. W całym zamieszaniu główną rolę odgrywa Antoni Macierewicz. 

Antoni Macierewicz za sterami Ministerstwa Obrony Narodowej przyczynił się do większej ilości skandali niż jakikolwiek inny polityk obozu władzy. Między 16 listopada 2015 do 9 stycznia 2018 roku obserwowaliśmy konflikt z prezydentem, szczyt sławy i upadek Bartłomieja Misiewicza, problemu z WOT czy kolejne rozbite limuzyny. Najwierniejsi zwolennicy polityka nigdy się jednak od niego nie odwrócili w przeciwieństwie do partyjnych kolegów i kierownictwa PiS. Zrezygnowanie z usług Macierewicza w jednym z najważniejszych resortów i pozostawienie mu mało znaczącego stanowiska w podkomisji smoleńskiej, rozwścieczyło najbardziej konserwatywnych i bezkompromisowych wyborców PiS. Oznacza to, że od pół roku partia Jarosława Kaczyńskiego żyje w konflikcie ze swoim niegdyś najważniejszym elektoratem. Także wewnątrz ugrupowania dymisja Antoniego Macierewicza doprowadziła do poważnego podziału, a to wszystko w roku wyborów samorządowych.

Podział w PiS coraz głębszy

Będący do 9 stycznia bazą głosów dla Prawa i Sprawiedliwości czytelnicy "Gazety Polskiej" i członkowie jej Klubów zawsze otwarcie popierali Antoniego Macierewicza i jego politykę. Z zachwytem patrzyli na decyzje ministra, śledztwo smoleńskie i otwartą nienawiść wobec opozycji. Dlatego właśnie, gdy go zdymisjonowano, wielu z nich odwróciło się od Zjednoczonej Prawicy. - Nie jest tajemnicą, że między nami a „Gazetą Polską” od dłuższego czasu są ciche dni. Niektórzy nazywają to już nawet zimną wojną. Ironia losu, bo przecież poszło o szefa MON - powiedział gazecie.pl polityk PiS. Ogromną rolę odgrywa w tym oczywiście bliski przyjaciel Macierewicza Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika. Sprawa dymisji jest również kością niezgody między zwolennikami teorii o zamachu, a mniej zdecydowanym co do niej skrzydłem wewnątrz PiS. Wszystko to jest ogromnym problemem dla Zjednoczonej Prawicy przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi, a media coraz częściej donoszą o tworzonym przez Macierewicza samodzielnym przedsięwzięciu politycznym, które może znacznie zagrozić jego dotychczasowemu ugrupowaniu, szczególnie ze wsparciem "Gazety Polskiej". Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Łódź ma w nosie PiS. Lecha Kaczyńskiego zastąpią wiedźminem Geraltem z Rivii
  2. Co się dzieje?! Zwołano nadzwyczajne posiedzenie Sejmu
  3. Nieznany fakt z życia Pawłowicz. Dopiero teraz się do tego przyznała
źródło: fakt.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News