Wszyscy dzisiaj o Smoleńsku, a PiS przyjął właśnie szokujący projekt

Wszyscy dzisiaj o Smoleńsku, a PiS przyjął właśnie szokujący projekt

Cała Polska skupiła się dziś na obchodach 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Nikt nie zauważył jednak, że w tym samym czasie politycy PiS odnieśli ogromny sukces, przegłosowując w komisji kontrowersyjny projekt.

10 kwietnia jest niezwykle ważną datą szczególnie dla przedstawicieli oraz zwolenników obozu rządzącego. Co ciekawe, nie skupili się dziś jednak jedynie na planowanych od tygodni obchodach.

Smoleńsk przykrył projekt PiS-u

Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka miała dziś bowiem za zadanie zaopiniować projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Dotyczy on prawa, które weszło w życie 8 grudnia 2017 roku. Obrady trwały prawie trzy godziny. Ostatecznie, dzięki 13 głosom zwolenników projektu, trafi on do drugiego czytania w Sejmie. Przeciwko było 10 polityków zasiadających w organie.

Skąd pomysł na zmiany?

- Projektowana nowelizacja ma na celu przede wszystkim wprowadzenie w tej ustawie zmian o charakterze doprecyzowującym, zapewniających sprawną realizację przewidzianych w niej procedur - tłumaczyli potrzebę nowelizacji jej twórcy z Prawa i Sprawiedliwości.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Pawłowicz przegięła?! OSTRO do Pihowicz: Chamstwo lewackie, mordę otwiera i…
  2. Kaczyński uwięziony w brzozie stanął przed pałacem prezydenckim
  3. Lech Wałęsa ujawnił, kto odpowiada za Smoleńsk. PiS może go za to wsadzić do więzienia
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News