PiS robił wszystko żeby to ukryć! Ujawniono prawdziwy dług Polski, spadniecie z krzeseł

PiS robił wszystko żeby to ukryć! Ujawniono prawdziwy dług Polski, spadniecie z krzeseł Źródło: fot. flickr.com

Żaden rząd nie lubi podawać dokładnego zadłużenia państwa. Jednak to, co zrobił PiS, przeraża. Rząd przez kilka lat ukrywał skutecznie przed Polakami wysokość długu naszego kraju. Teraz jednak wszystko wyszło na jaw. Ta kwota potrafi wywołać zawrót głowy.

PiS przez czas swoich rządów nie podawał wyborcom dokładnego zadłużenia Polski. W statystykach całkowicie pomijali zobowiązania wobec emerytów. Przez co kwota, którą znaliśmy, nie przekraczała biliona złotych. Okazuje się jednak, że jest to zaledwie niewielka część naszego faktycznego długu. Wszystko jednak wyszło na jaw, gdy Unia Europejska zgłosiła się o podanie kompletnych danych. W takim wypadku GUS musiał wykonać odpowiednie obliczenia, już nie mogąc niczego poukrywać.

Rząd PiS ukrywał to przez lata

Zostały podane szacunki określające wartość uprawnień emerytalno-rentowych nabytych w ramach ubezpieczeń społecznych. Mówiąc prościej, urzędnicy obliczyli, ile państwo będzie musiało wypłacić wszystkim, którzy weszli do systemu emerytalnego, po korekcie o składki, które jeszcze wniosą. Okazuje się, że na koniec 2015 roku ta kwota wyniosła aż 4,96 biliona złotych! Jest to niemalże trzykrotność rocznej pracy polskiej gospodarki. Łącząc obie kwoty, otrzymujemy niemal 6 bilionów złotych faktycznego długu Polski. Jest to sześć razy więcej, niż podawał PiS. Faktyczna kwota zadłużenia jest olbrzymia. Ciężko wręcz sobie nawet wyobrazić takie pieniądze. PiS przez całe swoje rządy ukrywał fakt gigantycznego zadłużenia państwa. Cały czas zapewniając, że kwota systematycznie maleje. Teraz okazało się, że jest zupełnie na odwrót. Podczas ich panowania dług Polski znacznie wzrósł. Teraz jest większy niż za czasów, gdy rządziło PO. Wielu się zastanawia, skąd się wzięła tak gigantyczna kwota. Okazuje się, że państwo pieniądze, które pozyskało ze składek emerytalnych, wykorzystywało na własne projekty. - Ze wszystkich obecnie dostępnych danych wynika, że Polacy będą musieli zarówno dłużej pracować niezależnie od ustawowego wieku emerytalnego, jak i odkładać więcej na emeryturę - powiedział analityk Marcin Lipka. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ręce opadają! Sejm wystawi protestującym RACHUNEK na ogromną kwotę
  2. Nie żyje polski polityk! Tuż przed śmiercią odkrył ogromną aferę
  3. Klęska żywiołowa w Polsce. UE chce nam dać 12 mln euro wsparcia
źródło: money.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News