Przesłuchanie Polski w Luksemburgu: Upokorzyli PiS jeszcze przed rozpoczęciem!

Przesłuchanie Polski w Luksemburgu: Upokorzyli PiS jeszcze przed rozpoczęciem!

Odpowiedzialni za krajowe sądownictwo politycy PiS udali się do Luksemburga, aby tam odpowiedzieć na pytania przedstawicieli państw Unii Europejskiej. Tematem dyskusji miała być oczywiście praworządność. Co zadziwiające, polscy wysłannicy zostali poniżeni przez rozmówców jeszcze przed rozpoczęciem wysłuchania. Musieli bowiem na nie czekać niczym w prlowskiej kolejce do lekarza.

Głównym mówcą strony polskiej, który poleciał do Luksemburga, dostał wybrany wiceminister spraw zagranicznych, Konrad Szymański. Krajowa delegacja miała odpowiedzieć na pytania przedstawicieli innych państw, wysłuchać ich stanowisk oraz sama przedstawić swą opinię na temat zmian w sądownictwie proponowanych przez Prawo i Sprawiedliwość.

Oficjalne rozmowy polityków PiS z unijnymi przedstawicielami

Co ciekawe, polską delegację na miejscu czekała nieprzyjemna niespodzianka. Chociaż spotkanie miało się rozpocząć o godzinie 15:00, niestety tak się nie stało. Jako że unijni ministrowie nie mogli ustalić wspólnego stanowiska w sprawie rozmów akcesyjnych z dwoma państwami, które ubiegają się o wstąpienie do wspólnoty, rozmowy na temat Polski przesunęły się w czasie. Ostatecznie rozpoczęto je po 18:00, chociaż zastanawiano się nawet, czy po prostu ich nie odwołać.

Zadziwiające szczegóły kontrowersyjnej sprawy

Dyskusja potrwa najpewniej do godziny 22:00. Warto zaznaczyć, że z powodu opóźnienia opuściło ją już kilku ministrów, którzy wcześniej zaplanowali swe loty do kraju pochodzenia. Wielu internautów twierdzi, iż przesunięcie rozmów na temat praworządności w Polsce było dla krajowej delegacji wywodzącej się z PiS po prostu poniżające. Czy zgadzacie się z podobną opinią? Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Przeszłość Marty Kaczyńskiej, o której nikt nie wie. Twarde FAKTY, z tym nie można dyskutować
  2. Przyłapali minister PiS pod kościołem. Jedno zdjęcie mówi wszystko
  3. Atak na Kasię Tusk! Podzieliła los Martyny Wojciechowskiej
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News