Na PiS padł blady strach. Rodzi się nowe, ogromne ugrupowanie

Na PiS padł blady strach. Rodzi się nowe, ogromne ugrupowanie

Pora na zmiany! Duża przewaga Prawa i Sprawiedliwości w sondażach i - przede wszystkim - bezsilność opozycji do tej pory dawały partii rządzącej wyjątkowe poczucie bezpieczeństwa. Warto dodać, że PiS obecnie rządzi samodzielnie i politycy śmiało wprowadzają swoje kolejne projekty, które nie zawsze spotykają się z aprobatą obywateli. Teraz jednak partia rządząca może mieć kłopoty, bowiem powstaje nowa siła, która w założeniu ma wymieść ugrupowanie Kaczyńskiego z Sejmu. Koalicja Obywatelska

Druzgocąca przewaga PiS-u w wyborach parlamentarnych z 2015 roku spowodowała całkowitą zmianę w kraju. Ilość mandatów uzyskanych przez Prawo i Sprawiedliwość oraz prezydent wywodzący się ze zwycięskiej partii, pozwoliły podwładnym Jarosława Kaczyńskiego rządzić samodzielnie. Sytuacja, którą mamy dzisiaj, nie jest idyllą dla wielu obywateli. Opozycja postanowiła połączyć siły.

Nowa Koalicja Obywatelska pokona PiS?

Nowe ugrupowanie miałoby łączyć w sobie przede wszystkim dwie największe obecnie partie opozycyjne: Platformę Obywatelską oraz Nowoczesną. Koalicja Obywatelska, której bazą ma być ta już zawiązana na potrzeby wyborów samorządowych, byłaby jedynym kandydatem zdolnym konkurować z PiS w bezpośredniej walce w kolejnych wyborach. Z informacji wynika, iż szefowie Nowoczesnej i PO - Katarzyna Lubnauer oraz Grzegorz Schetyna - są w pozytywnych relacjach i ich współpraca układa się bardzo dobrze. Wg doniesień na listach nowej koalicji mają pojawić się jednak nie tylko politycy tych partii. Zobaczymy nazwiska takie jak: Barbara Nowacka, prof. Marcin Matczak czy nawet prof. Andrzej Rzepliński.

Co wprowadził dotychczas PiS?

Sztandarowym projektem obecnego rządu jest program 500+. Jest to największy program społeczny w historii Polski. Chociaż program był kontrowersyjny i ciężki dla budżetu państwa, jego zwolenników nie brakuje. Pieniądze z naszych podatków są najczęściej wydawane na sprzęt AGD, remonty mieszkań czy zakupy samochodu. To wydatki gospodarstw domowych o największym wzroście odnotowane po wprowadzeniu programu 500+. Poza flagowym projektem, PiS zajął się także repolonizacją banków, m. in. Alior Bank i PEKAO. Wprowadzony także został zakaz handlu w niedzielę. Od 1 marca 2018 roku do końca bieżącego roku, zakaz obejmuje dwie lub trzy niedziele w miesiącu. Kolejny rok to wprowadzenie całkowitego zakazu obejmującego każdą z niedziel. Nieznacznie podniesiono też płacę minimalną, chociaż zmiana ta jest zdaniem wielu tak abstrakcyjnie niska, że temat ten nie jest wart uwagi obywatela. Jedną z korzystniejszych zmian było obniżenie przez PiS wieku emerytalnego z powrotem do 60 lat w przypadku kobiet oraz 65 lat w przypadku mężczyzn. Poprzednie prawo zakładało 67 lat bez względu na płeć. Czy uważacie te zmiany za korzystne? A może irytuje was zakaz handlu w niedzielę?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ludzie Rydzyka szturmują b. premiera! Prokuratura wkracza do akcji
  2. Marzenie umiera. Sen Kaczyńskiego odchodzi na naszych oczach
  3. Andrzej Duda świetnie się bawił, a pogrzeb trwał. Brak słów
Następny artykuł