Ustawa o Sądzie Najwyższym została ostatecznie przegłosowana w atmosferze ogromnego skandalu. Chociaż sukces bezsprzecznie ucieszył wszystkich polityków partii rządzącej, jeden z ministrów rządu Beaty Szydło nie wyglądał wcale na przekonanego o słuszności zmian. Film z jego reakcją na wyniki głosowania natychmiast zdobył więc ogromną popularność.

Były minister sprawiedliwości PO, a obecnie szef resortu nauki i szkolnictwa wyższego władzy PiS, Jarosław Gowin nie był chyba zadowolony z przegłosowania ustawy, z którą teoretycznie się zgadzał. Kiedy otaczający go przedstawiciele partii rządzącej wstali i klaskali, on pozostał na miejscu z wyraźnie zasmuconą miną.

Nagranie natychmiast zdobyło ogromną popularność wśród internautów. Większość z nich nie rozumie jednak, dlaczego Gowin zagłosował za ustawą, skoro prawdopodobnie wcale nie zgadzał się z jej założeniami. Sam polityk nie skomentował jeszcze osobiście tej kontrowersyjnej sytuacji. Dziennikarze oraz jego sympatycy na pewno będą się jednak domagali wytłumaczenia nietypowego zachowania bardzo ważnego w rządzie polityka.

...

Zobacz również

Zobacz również