PiS pragnie SEKSU Polaków. Dostaniemy wysokie premie

PiS pragnie SEKSU Polaków. Dostaniemy wysokie premie

Program 500+ był główną obietnicą wyborczą Prawa i Sprawiedliwości dwa lata temu. Teraz PiS ma kolejny pomysł, jak zachęcić Polaków do posiadania więcej niż jednego dziecka. Ci, którzy zdecydują się na posiadanie kolejnego potomka w odpowiednim czasie, otrzymają stosowną premię.

Wielu znawców nauk politycznych jest zdania, że to właśnie deklaracja programu 500+ przeważyła szalę większości głosów parlamentarnych na korzyść partii. Obietnica ta była bardzo kosztowna. Do tej pory z budżetu państwa wypłacono aż 23 miliardy złotych, a kwota ciągle wzrasta.  Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej przekonuje, że pomimo wszystko jest to opłacalne dla naszego kraju.

ZOBACZ TAKŻE: Oficjalnie! Od 2018 rusza nowy program ważny niczym 500+

Ambicje zawodowe przesłaniają Polkom plany macierzyńskie

W rozmowie z TVP info powiedziała, że chociaż według założeń Głównego Urzędu Statystycznego do końca tego roku powinno narodzić się 346 tys. dzieci, to ma głęboką nadzieję na to, że Polki wykażą więcej zaangażowania w prokreację i ostatecznie wynik ten dobije do okrągłych 400 tys. Upomniała je również, że ambicje zawodowe przesłaniają im plany macierzyńskie.  - Okazuje się, że nie są takie skore, aby zostawiać pracę, ale pracują długo, może nawet za długo. Dzieje się to w sytuacji, kiedy w niewielkim stopniu wykorzystane są elastyczne formy zatrudnienia. Żeby pogodzić życie rodzinne z zawodowym, trzeba byłoby pójść w kierunku elastycznego zatrudnienia, w niepełnym wymiarze. Dzisiaj wiemy, że kobiety o wiele później niż kilka lat temu decydują się na pierwsze dziecko. Czasami ta decyzja zapada zbyt późno, aby urodziło się drugie dziecko. Dlatego, wydaje mi się, że należy zachęcić rodziców, żeby szybciej się decydowali na kolejne dzieci - powiedziała Rafalska na łamach TVP Info.

Premia finansowa lub wydłużony urlop

Pani Minister jest zdania, że bardzo dobrym rozwiązaniem tego problemu będzie przyznawanie premii za szybkość. Pary, które przywitają na świecie kolejnego potomka w ciągu 30 miesięcy od narodzin pierwszego, otrzymają premię finansową lub bonus w postaci wydłużonego o rok urlopu macierzyńskiego. - Wydaje mi się, że to jest ważna zachęta, godna rozważenia. Należałoby się jednak zastanowić, w jakim kierunku dokładnie tutaj pójść. Wydłużenia urlopu czy innego sposobu przekonania rodzin. - przekonywała pani minister.
ZOBACZ TAKŻE: Idą zmiany w 500+. PiS przetrzebi szeregi beneficjentów programu
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News