Otwarta wojna PiS z opozycją przeszła właśnie na nowy, zupełnie inny poziom. Po obelgach, zarzutach i oskarżeniach o antypolskość doszło do sytuacji bezprecedensowej. Rządzący odebrali swoim przeciwnikom podstawowe prawo.

Dziś po południu na posiedzeniu Sejmu doszło do zdarzenia, które może otworzyć nowy rozdział w polsko-polskim konflikcie o władzę w kraju. 14 czerwca zaostrzeniu uległy i tak już beznadziejne relacje nie tylko między przedstawicielami rządu a opozycji, ale przede wszystkim milionami naszych rodaków, którzy opowiadają się za jedną ze stron.

Wyścig po najwyższe stanowiska w państwie, który toczą ze sobą PiS i PO przybrał znacząco na agresywności, gdy skompromitowana Platforma przegrała wybory 2015 roku. Wtedy to rozpoczęło się bezpardonowe straszenie więzieniem dla dawnych rządzących, dzielenie obywateli na lepszy i gorszy sort, a nawet odbieranie przeciwnikom Zjednoczonej Prawicy prawa do poczucia przynależności narodowej.

Skandal, do którego doszło dziś, stworzył nową jakość w tej swoistej wojnie domowej. W mediach porządnie zawrzało.

PiS odebrał opozycji podstawowe prawo

64. posiedzenie Sejmu trwa w atmosferze skandalu po tym, jak jego marszałek Marek Kuchciński odmówił opozycji prawa do informacji bieżącej. Do podobnej sytuacji nie doszło nigdy wcześniej.

Polityk odrzucił wniosek PO o udostępnienie informacji o konsekwencjach nałożenia na Polskę kar związanych z art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej. Gospodarz parlamentu i koordynator jego obrad odrzucił tę prośbę.

Teraz posłowie Platformy Obywatelskiej złożywszy odwołanie od tej decyzji, żądają dymisji Kuchcińskiego. Jest to otwarcie nowego frontu w toczącej się od ponad ćwierć wieku politycznej wojnie.

Składamy dzisiaj wniosek o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego za takie zachowanie, jakie dzisiaj miało miejsce na sali sejmowej, niespotykane do tej pory w polskim parlamentaryzmie po 1989 roku – powiedział szef klubu PO Sławomir Neumann.

PiS znowu stosuje w Sejmie zamordyzm. Tym razem, jak zwykle, przestraszyli się PRAWDY. Miałem pokazać, ile Warszawa straci przez zły budżet UE. Marszałek nie dopuścił do naszej informacji bieżącej, łamiąc 29-letnią tradycję naszej demokracji – napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Totalne zaskoczenie! Krzysztof Jackowski powiedział kto wygra wybory w Polsce
  2. Ziobro ZNISZCZONY przez Sąd Najwyższy! To koniec
  3. Cała Polska śmieje się z Dudy! Totalna kompromitacja prezydenta

Uważasz że Marek Kuchciński jest dobrym marszałkiem Sejmu?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Największe awantury w polskim Sejmie [ZDJĘCIA]

Dlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiS

źródło: wp.pl